Slovenský Eset loni v Česku překonal rekord. V tržbách dosáhla antivirová firma téměř půl miliardy

Peter BrejčákPeter Brejčák

eset_navratil_2021-30

Foto: Eset

Filip Navrátil, obchodní ředitel české pobočky Esetu

0Zobrazit komentáře

Slovenský antivirový gigant Eset loni oslavil dvacet let od vstupu na český trh a nadělil si k tomu dárek – překonal svůj historický rekord a tuzemské tržby meziročně navýšil o 6,5 procenta na dosud nejvyšší sumu 461,5 milionu korun. Společnosti se daří zejména v oblasti bezpečnostních produktů vyšších řad, které nabízejí komplexnější zabezpečení. Letos věří ve výraznější posílení růstu.

Doposud nejvyšší tržby z tuzemského trhu – ty z roku 2019 – Eset loni překonal jen těsně, a to o 1,1 milionu korun. V roce 2020 v meziročním srovnání klesl, což podle svého vyjádření firma plánovala už před vypuknutím pandemie koronaviru.

„Pro letošní rok máme v růstu nastavený dvouciferný cíl, který je ambiciózní, ale jednoznačně dosažitelný. Během posledních dvou let jsme upravili produktovou nabídku a zavedli nové distribuční kanály, které nám pomohou,“ komentuje obchodní ředitel české pobočky Filip Navrátil s tím, že ambicí Esetu je letos v Česku překonat hranici půl miliardy korun.

Nejvyšší meziroční nárůst Eset v prodejích pro domácí uživatele zaznamenal u produktu na ochranu macOS, a to o 26 procent. V segmentu firemních zákazníků byl největší zájem o produkty, které obsahovaly pokročilé bezpečnostní technologie. Zde dosáhl na růst o 450 procent.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Zvýšený zájem byl rovněž o technologie s centrální správou v cloudu. Tato oblast vyrostla o dvě stě procent, což odpovídá současnému trendu, kdy firemní zákazníci nechtějí budovat IT infrastrukturu pro provoz vlastního řešení. Distribuční kanál MSP (Managed Service Provider) neboli řízené služby, který dovoluje komplexní outsourcing IT ve firmách, loni zaznamenal nárůst o 87 procent.

Eset na trhu působí již od roku 1987, globálně jeho počet uživatelů přesahuje hranici jedné miliardy a v domovské Bratislavě staví nové sídlo navržené známým architektem Bjarkem Ingelsem. V Česku kromě obchodní pobočky v hlavním městě provozuje tři vývojová centra v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou. V letošním roce je v plánu tyto pobočky významně rozšířit, detaily představí firma na jaře.

S přispěním ČTK.

CzechCrunch Jobs