Šok pro Velkou Británii. Po králi má rakovinu i princezna Kate, podstupuje chemoterapii

Po týdnech dohadů, jaký je její zdravotní stav, zveřejnila princezna video, kde přiznala vážné problémy. Prý se její kondice ale zlepšuje.

Luboš KrečLuboš Kreč

kate

Foto: Depositphotos

Princezna Kate

0Zobrazit komentáře

Britská princezna Kate po týdnech spekulací o svém zdravotním stavu prohlásila, že se léčí s rakovinou. „Jsem v rané fázi léčby,“ oznámila ve videu s tím, že podstupuje chemoterapii. O jaký druh rakoviny se jedná, neřekla. Pro britskou královskou rodinu to je další tvrdá rána v krátkém rozestupu za sebou, protože s rakovinou se léčí také král Karel III.

Dvaačtyřicetiletá Kate ve videu požádala o „čas, prostor a soukromí“ během léčby s rakovinou, jejíž druh neupřesnila. „Cítím se dobře,“ řekla. „Stávám se silnější každým dnem, kdy se soustředím na věci, které mi pomohou se léčit,“ dodala manželka následníka trůnu prince Williama.

Také podle britského premiéra Rishiho Sunaka princezna z Walesu nyní potřebuje soukromí, aby se mohla soustředit na léčbu. Kate podle Sunaka prokázala nesmírnou statečnost a některá média k ní přistupovala nespravedlivě.

S nespecifikovanou rakovinou se v současné době léčí také britský král Karel III. Buckinghamský palác to oznámil na počátku února nedlouho poté, co panovník absolvoval zákrok kvůli zvětšené prostatě.

Okamžitě po zveřejnění informací o jejím zdravotním stavu, začala Kate dostávat přání, ať má hodně sil, z celého světa. Vzkaz jí poslal i americký prezident Joe Biden: „Tato zpráva nás nesmírně zarmoutila. Je hrozná.“

Dohady o tom, v jakém stavu Kate je, se rozjely poté, co se delší dobu neukázala na veřejnosti po lednové operaci břicha. A když nedávno královská rodina zveřejnila fotografii s jejími dětmi, na které kritici objevili nesrovnalosti a dodatečné úpravy, na sociálních sítích i v médiích v podstatě explodovala vlna konspiračních teorií a spekulací.

S využitím ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym