Stamilionová česká hra Kingdom Come: Deliverance míří po 4 letech vývoje do prodeje

kingdomcome2
0Zobrazit komentáře

Po více než 4 letech od svého původního oznámení se na pulty obchodů dostává jedna z největších českých her v historii s názvem Kingdom Come: Deliverance, za kterou stojí vývojářské studio Warhorse Studios v čele s Danielem Vávrou. Ten má za sebou tituly jako Mafia nebo Hidden & Dangerous.

Jen během několika posledních dní se dokázala hra dostat na online herní platformě Steam na druhou pozici mezi nejprodávanějšími tituly, a očekává se, že by se během prvního měsíce prodeje mohlo prodat několik stovek tisíc kusů. To by ocenil především největší investor Zdeněk Bakala, majitel vydavatelského domu Economia, který do hry vložil za 70% podíl již téměř 100 milionů korun.

bitc

Přečtěte si takéBitperia: česká aplikace, která shromažďuje ty nejzajímavější informace ze světa kryptoměnBitperia: česká aplikace, která shromažďuje ty nejzajímavější informace ze světa kryptoměn

Kingdom Come je zasazeno do českých krajin 15. století a scénář hry má dle tvůrců přes 1 milion slov, což by mělo zaručit minimálně 30-40 hodin herní zábavy, zhruba 100 hodin pak se všemi sekvencemi a nepovinnými úkoly. Hra sklidila hned při svém vydání vlnu kritiky za to, že jsou hráči nuceni před spuštěním stahovat první opravnou aktualizaci, která má více než 23 GB.

kingdomcome

Po všech investicích, včetně kampaně na Kickstarteru, kde vybralo Warhose Studios přes 30 milionů korun, tak mimo 70% podílu Bakaly drží ve firmě 17 % hlavní tváře projektu Daniel Vávra a 13 % Martin Klíma (tvůrce kultovní hry Dračí Doupě). Právě Klíma počítal, že původní cílová částka v kampani na Kickstarteru (8,5 milionu korun) představuje ani ne 10 % finálního rozpočtu, a měl pravdu.

Sázka na jednu kartu

Nyní se bude čekat na první reakce fanoušků, ke kterým se dostanou běžné fyzické i digitální kopie během dneška. Jistou obavou je především to, zda bude středoevropské prostředí bavit hráče ze západu, kteří v něm neuvidí žádlá kouzla, draky, ani jiné příšery, stejně jako se nedočkají přímočarého soubojového systému. Ten má totiž být do detailu propracovaný.

kingdomcome3

Foto: Warhorse Studios

CzechCrunch Jobs

CzechCrunch Weekly

V newsletteru Weekly vám každou neděli naservírujeme porci těch nejdůležitějších zpráv, které by vám neměly uniknout.

YouTube mění pravidla. Tvůrci nevhodného obsahu přijdou o příjmy i viditelnost videí

youtuben2
0Zobrazit komentáře

Kolem nevhodného obsahu na YouTube je v posledních týdnech opravdu horko. Největší videoserver na světě totiž i přes pokročilou umělou inteligenci a více než 10 tisíc lidí schvalujících obsah, bojuje s jeho správným odstraňováním a omezováním. Kvůli tomu se pak například k dětem dostávají věci, co by rozhodně vidět neměly. A tak YouTube začíná podnikat razantní kroky.

Dosud totiž ani nebylo jasné, co přesně se stane tvůrcům, kteří na platformu takový obsah publikují. Příklad za vše je nedávná kauza kolem známého youtubera Logana Paula, který v jednom ze svých vlogů nafilmoval oběšeného muže v japonském lese Aokigahara a společně s dalšími přáteli si z toho evidentně chtěl udělat srandu. YouTube video automaticky publikovalo mezi doporučená videa, později ale bylo vše ostraněno. I přes Paulovu omluvu mu ovšem byla dočasně zablokována monetizace videí.

bitc

Přečtěte si takéBitperia: česká aplikace, která shromažďuje ty nejzajímavější informace ze světa kryptoměnBitperia: česká aplikace, která shromažďuje ty nejzajímavější informace ze světa kryptoměn

V souvislosti s tím nyní YouTube vydalo prohlášení, ve kterém informuje o přesnějších sankcích, které tvůrce v podobných případech čekají. Konkrétně jim bude zmemožněna nejen zmíněná monetizace videí, ale zároveň budou odstraněni z doporučených výsledků vyhledávání či seznamu „trending“.

loganpaul

Youtuber Logan Paul, který má na YouTube více než 16,5 milionu odběratelů.

Mimo jiné se dočkají také potenciálního pozastavení, odstranění nebo omezení v programu YouTube Original nebo zamezení přístupu do sdílených prostor YouTube Spaces, které fungují podobně jako coworkingová centra a které mohou vybraní tvůrci videí bezplatně využívat v mnoha lokalitách ve světě.

To vše je teprve začátek

Tvůrce již delší dobu štve, že YouTube opouští svůj benevolentní přístup a nedává jim dostatečný prostor pro kreativitu a svobodu slova. Dosud bylo mnoho videí, které z části zesměšňují vážně události, další lidi nebo představují násilí či šikanu, považováno za humor – tomu je ovšem také konec a určitá forma podobného obsahu se může dočkat výše zmíněných sankcí.

neistat

Proti Loganu Paulovi se postavil i populární Casey Neistat, zakladatel Beme a youtuber.

Na druhou stranu většina sankcí není trvalá a dává autorům videí jistou šanci napravit se – tedy například odstranit vadný obsah a změnit mírně budoucí tvorbu. Stejně na tom je i Paul Logan, který je momentálně vyloučen ze zobrazení na hlavní straně či z jakékoliv reklamy ve videích – i tak ale dále videa tvoří a propaguje v nich přímo svoji značku oblečení a další partnery.

Foto: Reprofoto / YouTubeCasey Neistat Facebook