Startup Magic Leap, který chce způsobit revoluci na trhu rozšířené reality, představil svůj první reálný produkt

Filip HouskaFilip Houska

magic
0Zobrazit komentáře

Dnes již nikdo nepochybuje o tom, že rozšířená realita je technologií budoucnosti, která se promítne i do života běžných lidí. Podobně to chápou nejen giganti typu Microsoft se svými brýlemi HoloLens nebo Apple, který nabízí vývojářskou platformu ARKit, ale také řada startupů. Jedním z nich je i unicornový Magic Leap, který za své sedmileté působení nasbíral na investicích od renomovaných skupin okolo 1,9 miliard dolarů a to i přesto, že nepředstavil žádný komerční produkt. Tedy až do této chvíle.

Floridský startup Magic Leap totiž nyní odhalil to, na čem údajně tři roky pracoval — sadu pro rozšířenou realitu pod označením Magic Leap One: Creator Edition, která se skládá z brýlí Lightwear, ovladače Control a malého přenosného počítače Lightpack. Princip fungování nemá být nijak neobvyklý: uživatelům bude zkrátka promítat digitální obsah do reálného světa.

492C76B6-38DE-4196-95A3-C32B86B49BB2

Přečtěte si takéVyfocením jídla přes aplikaci Foodvisor zjistíte, z čeho se skládá a jaké jsou jeho nutriční hodnotyVyfocením jídla přes aplikaci Foodvisor zjistíte, z čeho se skládá a jaké jsou jeho nutriční hodnoty

Co se týče brýlí, které na první pohled vypadají velmi futuristicky, ty disponují několika kamerami, díky kterým lze snímat nejen pohyb v prostoru, ale také rozeznávat okolní předměty. S brýlemi se kabelem pojí mobilní počítač Lightpack, který má sloužit jako hlavní zdroj veškerých provozních činností, nicméně detailnější specifikace zatím nejsou známy. Poslední částí celé sady je zmíněný ovladač Control, jenž má sloužit pro ovládání her, aplikací a obecně pro pohyb v „rozšířeném“ světě.

magicleapone

Namísto toho, aby startup pod vedením Ronyho Abovitze poskytl bližší informace o celém produktu, dal jej do rukou reportérovi serveru Rolling Stone Brianu Crecenteovi, který novinku poměrně důkladně popsal. Důležitým bodem v celém jeho textu je, že „rozdíl mezi skutečnou realitou a realitou rozšířenou je v tomto případě velmi malý“. Nyní je otázka, jak se této výzvy chopí vývojáři a co pro tuto platformu v budoucnu přinesou.

Sada Magic Leap One: Creator Edition má vstoupit do prodeje v příštím roce, nicméně zatím není známo, jaká bude cena. Mimo jiné se také plánuje, že spolu s prodejem bude spuštěna i open-source vývojářská platforma.

magicleaponone1

Foto: Magic Leap

Diskuze (0)

Novinka

Anonym