Svět nekončí, pomůžou technologie. Na Týden inovací dorazí světoví odborníci i zakladatel Shazamu

Týden inovací ČR letos láká na zvučná jména. Kromě spoluzakladatele Shazamu Dhiraje Mukherjeeho vystoupí i odbornice na umělou inteligenci Sara Polak.

Jiří BlatnýJiří Blatný

Odborný program doplní i doprovodné akce

0Zobrazit komentáře

Energetika je v současnosti asi jedno z nejžhavějších celospolečenských témat. Řeší ho nejen vlády, ale i soukromý sektor. Jak mohou pomoct nové přístupy různých technologických projektů, to 10. října ukáže sedmý ročník Týdnu inovací ČR, který pořádá European Leadership & Academic Institute ELAI a začne v technologickém centru Cubex na pražském Pankráci. CzechCrunch je mediálním partnerem akce.

Program odstartuje mezinárodní konference, jejíž součástí budou panelové diskuze. Odborníci se budou zabývat podporou nových českých startupových jednorožců, otázkami etiky ve spojení s inovacemi a nově vyvíjenými a aplikovanými technologiemi či podporou zájmu o vědu ve vzdělávání pro mladé vědce. Moderátorské role se ujme redaktor České televize Daniel Stach a bývalý ředitel Kofoly Jaroslav Barták.

Mezi řečníky bude například spoluzakladatel Shazamu Dhiraj Mukherjee. Jeho firma vyvinula první mobilní aplikaci pro rozpoznávání hudby, kterou v roce 2018 koupil Apple. Pravidelně ji používají stovky milionů lidí po celém světě a nedávno oslavila své dvacáté výročí. Deník Financial Times Mukherjeeho zařadil mezi padesát nejlepších evropských technologických podnikatelů, v současnosti působí jako investor v technologickém odvětví.

Panelistkou bude rovněž Anat Hochberg-Marom, izraelská geopolitická analytička, výzkumnice a konzultantka světových vlád a bezpečnostních agentur, kterou například v roce 2015 jako expertku na terorismus vybralo Ministerstvo zahraničí Spojených států do programu International Visitor Leadership Program (IVLP).

Dále budou o důležitých otázkách diskutovat Dario Mancini, šéf Waze Italy, Simona Kijonková, zakladatelka logistického holdingu Packeta Group, náměstek ministryně pro vědu, výzkum a inovace Štěpán Jurajda, Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské, nebo bojovník smíšených bojových umění Jiří Procházka, první český šampion prestižní organizaci UFC v polotěžké váze.

Své zkušenosti nabídne i Avner Gal, který mimo jiné sloužil téměř čtyřiadvacet let v izraelském námořnictvu jako velící důstojník a inženýr výzkumu a vývoje. Kromě toho, že je hostujícím řečníkem na prestižním Technionu, Avner vede izraelskou společnost iRomaScents, která vyvinula zařízení, jež obohacuje uživatelský zážitek při sledování filmů, online nakupování či domácí zábavě o vůně.

Kromě diskuzí se bude v rámci Týdnu inovací také konat inovační veletrh, který představí více než čtyřicet tuzemských i světových inovací a technologických projektů, mimo jiné již zmíněný iRomaScents, systém MAGDA, nástupce české technologie S.A.W.E.R., která dokáže vyrobit vodu kondenzací ze vzduchu a uspěla na Expo 2020. K vidění bude i první elektrické cello na světě vytištěné na 3D tiskárně, umělá inteligence pro rozpoznávání nálady květin a mnoho dalších.

Třetí částí hlavní události Týdne inovací ČR bude přes dvacet inspirativních seminářů. Zaměří se třeba na kryptoměny či startupy, na ekonomická témata a otázky digitální transformace i autonomního řízení. Povedou je ekonomové Jan Lamser, Tomáš Sedláček a Dominik Stroukal, expertka na umělou inteligenci Sara Polak, technologický youtuber Petr Mára nebo Karel „Kovy“ Kovář.

Hlavní program doplní už od 3. října po celém Česku desítky konferencí, seminářů, přednášek a dalších akcí v rámci inovačních center, vědeckých laboratoří nebo partnerských firem.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym