Tady se vám bude líbit. Mapy.cz rozdaly doporučení na nejlepší česká koupaliště, hospody, hrady i pivovary

Hledáte nejlepší místo, kde se během výletu zastavit na oběd? Nebo rovnou ten nejkrásnější hrad v okolí? Mapy.cz vám s výběrem pomohou.

mapy-cz

Foto: Mapy.cz, Depositphotos / CzechCrunch

Seznam.cz vybírá ty nejlepší z nejlepších podniků

0Zobrazit komentáře

Hledáte v létě koupaliště s tou nejlepší vodou, hospodu s pivem jako křen či hrad s tou nejstrašidelnější bílou paní? Seznam toto pátrání usnadňuje prostřednictvím zelených odznaků v aplikaci Mapy.cz. Těmi odměňuje ty nejlepší podniky v okolí a pomáhá tak naplánovat výlet, který bude plný zážitků. A aktuální ocenění rozdal právě teď.

Již po čtvrté odměnil Seznam.cz v rámci své aplikace Mapy.cz vybrané podniky takzvaným zeleným odznakem. Ty se udělují těm nejlepším z nejlépe hodnocených podniků v daném oboru. Na seznam se přitom dostávají koupaliště, bistra, hostince, ale i hrady či zámky nebo pivovary.

Díky odznaku mají turisté jednodušší výběr při plánování svého příštího výletu a míst, které během něj navštíví. Podnikům naopak udělení odznaku pomáhá oslovit větší množství potenciálních zákazníků. Dorazí jim totiž i fyzická zelená samolepka, kterou si mohou vylepit na dveře či do výlohy svého podniku.

V letošním roce dostalo zelený odznak například patnáct pivovarů napříč celou republikou, přičemž nejlépe hodnoceným se stal pražský Pivovar Prokopák. Do výběru se však dostaly i o něco méně známé podniky, například Pivovar Ogar v Kunčicích pod Ondřejníkem nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm či Pivovar Koníček nacházející se též v Moravskoslezském kraji.

Méně známá místa zabodovala i v kategorii určené pro hrady a zámky. Poblíž Soběslavi lze navštívit zámek Brandlín, kde lidé nejčastěji oceňují poutavý výklad o historii místa. Druhou oblíbenou destinací se stal hrad Střekov. Romantická zřícenina je turistům blízká díky možnosti procházet hrad po vlastní ose – dokonce i se psem – i pro krásné výhledy do krajiny.

Uživatelé Mapy.cz mohou vyhledávat také přímo v žebříčcích, ve kterých lze filtrovat na základě krajů či měst. Žebříčky jednotlivých kategorií jsou denně aktualizovány, přičemž o pozici konkrétního podniku v nich rozhodují sami uživatelé čistě na základě své vlastní spokojenosti a Seznam je nijak nereguluje. Jedinou možností je zamítnutí recenze porušující pravidla.

„V letní sezóně se zadává až 4 500 hodnocení denně. Nejčastěji uživatelé hodnotí restaurace, ubytování, ulice, parkoviště, výhledy, kostely a hory,“ říká Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz, který dodává, že celkový počet hodnocení udělených přes Mapy.cz je více než jeden milion.