Ten film nevznikl proto, aby lidi potěšil. Ana de Armas reaguje na kritiku kontroverzní Blondýnky

Snímek Netflixu o ikonické Marilyn Monroe se nedávno stal terčem ostré kritiky. Představitelka hlavní role teď přibližuje svůj pohled na věc.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Blonde. Ana de Armas as Marilyn Monroe. Cr. Netflix © 2022

Foto: Netflix

Ana de Armas jako Marilyn Monroe. Nebo možná spíš Norma Jean

0Zobrazit komentáře

Fikcionalizovaná biografie Marilyn Monroe mnoho diváků rozrušila. Herečka Ana de Armas teď vysvětluje, proč to bylo záměrem. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Při premiéře na festivalu v Benátkách se Blondýnka, ambiciózní snímek o Marilyn Monroe, dočkal čtrnáctiminutového potlesku vestoje. Když ale o pár měsíců později dorazil na Netflix, vyvolal pozdvižení a vlnu kritických reakcí jak od novinářů, tak od publika. Podle některých zneuctil památku ikonické herečky, podle jiných byl silně sexistický. Herečka Ana de Armas, jež Normu Jean i Marilyn Monroe v Blondýnce ztvárnila, ale rozhodně nesouhlasí.

V rozhovoru pro The Hollywood Reporter řekla, že ji kritické reakce mrzí, ale nedá se nic dělat. „Ten film jsme nenatočili proto, abychom lidi potěšili nebo aby se jim líbil. Má být těžké se na něj dívat,“ poznamenala. Ostatní filmy o Monroe podle ní nejsou zajímavé, protože ukazují vždy ty samé, dobře známé momenty z jejího života. A chybí jim psychologická hloubka. „Její intimní, soukromá a hlubší stránka, její psychologie a traumata, o nichž Blondýnka je, mi jinde chyběly,“ vysvětlila de Armas. V románu Carol Joyce Oatesové – a následně ve scénáři k filmu Andrewa Dominicka – je našla.

blonde-andrew-dominik-netflix-ana-de-armas-adrien-brody

Foto: Netflix

Adrien Brody a Ana de Armas ve filmu Blondýnka

Značná část z toho, co se v bezmála tříhodinovém filmu objevuje, je fikcí, která má jistým způsobem doplnit psychologický profil slavné herečky. Záměrem přitom byla snaha porozumět tomu, co ji přivedlo k až tak tragickému konci. Na kritiku, podle níž Blondýnka skutečného člověka pošpiňuje, de Armas odpovídá, že právě naopak. Snímek kritizuje hlavně okolí Monroe a fungování zábavního průmyslu v době jejího života. A v neposlední řadě také diváky.

„Myslím, že ten film nutí diváky cítit se jako spoluviníci. K využívání herců a lidí ve veřejné sféře jsme přispívali tehdy a přispíváme k němu pořád,“ řekla de Armas. „Je myslím možné, že se někteří lidé cítili, jakoby na ně někdo ukázal prstem,“ dodala. Co jsme si o kontroverzním filmu mysleli v redakci CzechCrunche, si můžete přečíst zde.


Co ukazují trailery

Fubar

„Chtěli jste akční komedii jako Pravdivé lži? Tak tady ji máte,“ říká osmdesátková legenda Arnold Schwarzenegger a představuje seriál Fubar. Jeho hrdiny jsou otec a dcera, kteří o sobě navzájem zjistí, že jsou tajní agenti CIA. Více zde.


Co si pustit

Anne s E na konci

Netflix  |  Drama  |  2017-2019  |  3 řady  |  ČSFD

anne-with-an-e-netflix-1

Foto: Chris Reardon/Netflix

Seriál Anne s E na konci

Anne s E na konci je volnou adaptací slavného románu Anna ze Zeleného domu a sleduje osudy třináctileté dívky, kterou v zásadě nezáměrně adoptuje postarší nesezdaný pár, který původně chtěl chlapce. Seriál ve třech řadách pokryje mnoho témat od traumatu ze ztráty rodičů přes rovnost pohlaví po rasismus a náboženství, hlavně to ale činí prostřednictvím skvěle napsané i zahrané ústřední postavy. Její příběh, zachycený v krásných záběrech historického kanadského venkova, jistě nejednou dojme.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym