Ten nejlepší Spider-Man? Na PlayStationu vyšlo pokračování pavoučí série, překonává i skvělý první díl

Spider-Man, Spider-Man, does whatever a spider can... Už se těšíte, až se na pavučině zhoupnete nádherným New Yorkem?

Michal MančařMichal Mančař

spider-man-playstation-marvel

Foto: Insomniac Games

Spider-Man a Spider-Man. Neboli Miles Morales a Peter Parker

0Zobrazit komentáře

Videoherní Marvel’s Spider-Man z roku 2018 posbíral vynikající hodnocení a dodnes platí za jednu z nejlepších her na PlayStation posledních let. Na konzoli od Sony právě vyšel druhý díl (v mezičase byla v superhrdinské sérii ještě odbočka s podtitulem Miles Morales) – a první recenze ho vychvalují ještě víc než jedničku.

Jeden z nejoblíbenějších komiksových superhrdinů nedávno oslavil jednašedesát let od zrodu v hlavách slavných tvůrců Stana Leeho a Steva Ditka. Za tu dobu Spider-Man z barevných sešitů vylezl do seriálů, filmů a samozřejmě i videoher. Do sítě mnoha adaptací se před pěti lety připletl velice povedený přídavek, akční videohra Marvel’s Spider-Man od studia Insomniac Games.

Od stejných vývojářů nyní exkluzivně na PlayStation 5 dorazil Marvel’s Spider-Man 2, který chce navázat na úspěch prvního dílu. Ten se v roce 2018 s více než třemi miliony prodaných kopií za tři dny po premiéře stal tou vůbec nejrychleji prodávanou hrou na konzole od Sony. Celkem už prodal přes třicet milionů kusů. Podle prvních verdiktů má pokračování skvěle našlápnuto ke srovnatelným číslům.

Hra navíc navazuje i na Marvel’s Spider-Man: Miles Morales z roku 2020 a staví na základech obou svých předchůdců. Vyložená revoluce se tak podle recenzentů nekoná, ale vzhledem ke skvělému přijetí obou starších her snad ani není potřeba. Stávající herní mechanismy prý novinka piluje takřka k dokonalosti. Na serveru Metacritic, jenž sbírá hodnocení her napříč různými médii, má druhý díl úctyhodné skóre 91 ze 100, o pár bodů víc než předchozí dvě pavoučí dobrodružství. V devítkovém bodování se shodují i recenze českých magazínů Vortex nebo Zing.

Absence větších změn znamená, že hráči budou opět ovládat Petera Parkera a Milese Moralese, tradiční nositele spidermanovské masky, vylepšovat jejich schopnosti i vybavení – a především se houpat na pavučinách napříč nesmírně živě zpracovaným New Yorkem. Technicky skvěle zvládnutý a obsahem nabitý otevřený svět americké metropole podle recenzí patří k největším lákadlům hry. Spolu s povedeným příběhem anebo souboji, v nichž kromě davů bezejmenných nepřátel čekají na hráče i známí záporáci jako lovec Kraven, písečný Sandman nebo vesmírný symbiont Venom.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym