Tenhle projekt vám umožní si jednoduše postavit cokoliv z Lega v reálné velikosti

Michal PtáčekMichal Ptáček

everblock
0Zobrazit komentáře

Pokud patříte mezi fanoušky Lega, ale omezují vás ve většině případů jeho miniaturní rozměry, zcela určitě vás zaujme americký projekt EverBlock. Ten si z Lega vypůjčuje princip samotných kostek a převádí je do o něco praktičtější velikosti.

Využití je pak velmi široké, od tvorby nábytku, přes zdi, dekorace až například po velké objekty typu zahradní domek a podobně. A to nejlepší? V případě, že vás váš výtvor omrzí ho můžete samozřejmě tak jako u Lega kdykoliv rozebrat a následně znovu sestavit.

walkcar

Přečtěte si takéWalkCar je miniaturní Segway, co vypadá jako Magic Trackpad od AppluWalkCar je miniaturní Segway, co vypadá jako Magic Trackpad od Applu

EverBlock jinak prozatím nabízí 3 varianty kostek: největší o délce 30,48cm, do které je možné umístit i kabely, střední o délce 15,24cm a nejmenší o délce 7,62cm, s tím, že k dispozici je momentálně 13 barev včetně prémiové zlaté a stříbrné.

Cena začíná na zhruba 3.95 dolarech za jednu kostku, avšak je možné koupit i výhodný set za 150 dolarů, který jich obsahuje rovných 26. Pro co nejširší využití jsou navíc kostky vyrobeny tak, aby odolaly vodě a různým chemikáliím.

everblock-3

everblock-4

everblock-5

everblock-6

everblock-2

everblock-11

everblock-7

everblock-8

everblock
Eshop

Apple stáhl z App Store aplikaci, která vydělávala 4,2 milionů korun za hodinu!

mstrike
0Zobrazit komentáře

Po boomu hry Flappy Bird, která v nejsilnější době vydělávala jeho tvůrci přes 50 tisíc dolarů denně, v přepočtu asi 1,2 milionu korun, se spousta lidí začala zajímat o to, kolik vlastně tvůrci podobných aplikací dokážou vydělat. V nejrůznějších médiích se proto podrobně rozebíraly finanční zprávy herních gigantů jako Supercell, King nebo Rovio.

Co když se ale vaše aplikace dostane do nejrychleji rostoucích her v Japonsku, za hodinu dokáže vydělat 175 tisíc dolarů, v přepočtu asi 4,2 milionů korun a je následně stažena kvůli porušení podmínek? Přesně to se stalo japonskému developerovi Mixi a jejich hře Monster Strike, která byla vydána na začátku dubna tohoto roku.

obi

Přečtěte si takéBývalý CEO Apple představil novou řadu superlevných smartphonůBývalý CEO Apple představil novou řadu superlevných smartphonů

Za celou dobu do dnešního dne vydělala již přes 378 milionů dolarů, asi 9,1 miliard korun bez toho, aby utratila významnou částku za marketing. Mixi je totiž jedna z největších nejen herních sociálních sítí v Japonsku s přibližně 35 miliony uživateli a skvěle využila toho, že může svojí hru propagovat zdarma.

mahr-2

Přečtěte si takéZakladatel Coffee Roomu to na jižní Moravě rozjíždí s matchouZ Prahy do Mikulova a na zelenou. Zakladatel Coffee Roomu to na jižní Moravě rozjíždí s matchou

Problém byl v tom, že developer povolil nákup virtuálních předmětů i mimo aplikaci, do které pak stačilo zadat speciální sériový klíč, který zpřístupnil určité speciální předměty ve hře, což je v rozporu s pravidly App Store. Aplikace je již nyní po dlouhém výpadku zpátky ve hře a tvůrci odhadují škody na bezmála 600 tisíc dolarů, informoval VentureBeat.

Foto: Placeit