Tip na výlet: Ferrata téměř v centru města a jedinečné výhledy, to je Pastýřská stěna v Děčíně

Jedna z dominant města Děčín toho nabízí opravdu mnoho. Na své si tu přijdou milovníci romantiky, výhledů, přírody, sportu i adrenalinu.

pastyrska4

Foto: Placehunter

Pohled na děčínský zámek z Pastýřské stěny

0Zobrazit komentáře

Děčín může působit jako zapadlé městečko na severu, které toho nemá moc co nabídnout, opak je ale pravdou. Návštěvníci mohou obdivovat místní zámek a jeho nádherný park, takzvanou Růžovou zahradu, příjemné kavárny a ještě lepší restaurace nebo si vychutnat celou řadu sportovních aktivit v okolí města i přímo v něm. Jednou z nich je i místní ferrata nad řekou, po jejímž zdolání vás čekají nádherné výhledy do celého okolí.

Město Děčín má hned několik dominant v čele s místním rozsáhlým zámkem. Je tu ale ještě bílý zámeček, který najdete hned naproti, na okraji 150 metrů vysoké skály. Této skále se říká Pastýřská stěna a nabízí hned celou řadu aktivit.

Až do 19. století se tu těžil pískovec, na počátku 20. století tady však vyrostl hostinec v podobě romantického zámečku, který tím, jak se tyčí nad městem a údolím Labe, láká turisty k návštěvě. Ti sem hojně chodili až do vypuknutí druhé světové války, kdy sláva zámečku začala upadat. A dá se říci, že se ji již nikdy nepodařilo obnovit.

Objekt postupně chátral, a přestože se v 90. letech dočkal nákladné rekonstrukce, která mu vdechla dnešní sněhově bílou podobu, časté obměny majitelů místu příliš nesvědčily. Dnes lze ale v zámečku, jemuž místní přezdívají i Nebíčko, navštívit bistro a vylézt na vyhlídkovou věž, ovšem rozhlédnout se lze i u místa opodál.

pastyrska-stena-thumbnail-min

Foto: Placehunter

Stěna nabízí krásné výhledy

„Na skalnatém ostrohu Pastýřské stěny najdete romantickou vyhlídku, která nabízí výhled na protilehlý děčínský zámek a jeho okolí. Ohromí vás v každou denní dobu, my ovšem doporučujeme návštěvu při východu slunce,“ přidává svůj tip cestovatelská aplikace Placehunter.

Na vyhlídku se dá dostat po svých, zajet sem autem, ale také se sem můžete vydrápat po samotné stěně. Právě po ní totiž vede slavná děčínský ferrata, která nabízí hned 16 různých tras o délce 150 až 170 metrů, které jsou stavěny pro úplné začátečníky i pokročilé. A pokud ani poté nebudete chtít sejít dolů do města, můžete navštívit nedalekou zoo, ve které si přijdou na své především děti.

Kdybyste i tak ještě vyhlídek a stoupání neměli dost, můžete se vydat na nepříliš vzdálený Děčínský sněžník, který se svou rozhlednou tyčící se nad stolovou horou tvoří výraznou dominantu okolí města na Labi. Pod ním je rovněž možno navštívit restauraci, kde se nejen ohřejete, ale prosklenou stěnou můžete shlížet na údolí pod sebou.

Ubytování po hobitovsku i bez signálu

Sever Čech toho může nabídnout opravdu hodně, tak proč tu nestrávit pár nocí? Můžete tak učinit například ve velmi originálním glampingovém domečku Skrytín uprostřed přírody, kde si budete připadat tak trochu jako malý hobit.

„Domeček je postaven z dřevěných prken a ideálně navržen pro dvě osoby toužící zažít něco naprosto jiného a v úplném soukromí. Součástí je prostorná terasa, ze které se budete kochat úžasnými výhledy do hlubokého údolí plného hustých lesů a lučního kvítí. Uvnitř mini domku najdete kuchyňku, pohodlnou manželskou postel, rozkládací gauč nebo také vyhřátou saunu hned u moderně zařízené koupelny,“ popisuje místo Amazing Places nabízející ubytování na těch nejzajímavějších místech u nás i v zahraničí.

pastyrska9

Foto: Amazing Places

Glamping Skrytín

Komu nevyhovuje hobitovský styl, může zamířit do Ostrova, kde se uprostřed skal, rybníků a lesů nachází příjemný hotel Ostrov s wellness, jenž nabízí i nádherné výhledy do okolí. Je tu snad vše, ale mobilní signál tu nehledejte.

„Moderní hotel se nachází v samém srdci Českého Švýcarska, pouhých pět minut autem od německých hranic. Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Ostrov se můžete ubytovat ve standardních dvoulůžkových pokojích nebo třeba ve velkém apartmánu až pro pět osob. Každý pokoj disponuje vlastním sociálním zařízením, TV, wifi připojením, a především velkými okny, odkud budete mít unikátní výhled na okolní skalnatou krajinu,“ popisuje místo Amazing Places.

pastyrska2

Foto: Amazing Places

Hotel Ostrov

Diskuze (0)

Novinka

Anonym