Tip na výlet: Hangar 7 pod rakouskými Alpami ukrývá nezvyklou sbírku otce Red Bullu

Extrakt toho, co dělá z Red Bullu tak výjimečnou značku. Na jednom místě můžete obdivovat vše, na čem Dietrich Mateschitz postavil svůj fenomén.

hanga72

Foto: Placehunter

Hangar 7, místo, kde se koncentruje filosofie značky Red Bull

0Zobrazit komentáře

Tento hangár sice v České republice nenajdete, ale jeho návštěva za těch pár hodin cesty rozhodně stojí. Na jednom místě se tu snoubí krásná architektura, vytříbená gastronomie a jedinečná expozice strojů určených k dobývání nebeských výšin a překonávání rychlostních rekordů. Hangar 7 je zkrátka nabitý adrenalinem a není se čemu divit. Duchovním otcem místa pod rakouskými Alpami je zakladatel Red Bullu Dietrich Mateschitz.

Hangar 7 najdete v rakouském Salcburku a je esencí díla nedávno zesnulého Dietricha Mateschitze, zakladatele značky Red Bull, který zde nashromáždil vše, co více či méně souvisí s adrenalinem nadupanými aktivitami jeho společnosti. Celý komplex je domovem týmu Flying Bulls, tedy akrobatických letců, expozice však není ani zdaleka jen o letounech.

Již při příjezdu zaujme samotné místo, které je na dohled od alpských masivů. Na ně se návštěvníkům nabízí  úchvatný výhled i zevnitř budovy. Ta je totiž celá prosklená, jinak ji tvoří už jen ocelová nosná konstrukce ve tvaru křídla letadla, kterou doplňují dvě vysoké věže.

Pod stropem nabízejícím výhledy do oblak se ukrývá pestrá sbírka strojů, ale i dalších exponátů, které kdy Mateschitz vlastnil nebo sponzoroval. Mimo soutěžní letouny Red Bull Air Race se jedná například o monopost F1 stáje Red Bull a nechybí ani kombinéza, v níž Felix Baumgartner provedl svůj seskok ze stratosféry.

hanga73

Foto: Placehunter

Letouny tvoří jen část expozice

„Pokud vás baví historie, oceníte naprosto unikátní stroje, které se účastnily nejvýznamnějších bitev či jiných historických událostí. Milovníci designu ocení bojové stroje z leštěného hliníku, které jsou tak vyleštěné, že se v nich vše odráží jako v zrcadle, a jsou tedy úžasnými objekty pro zajímavé fotky,“ prozrazuje cestovatelská aplikace Placehunter, která přináší tipy na zajímavé výlety v Česku i zahraničí.

Vstup do muzea je zdarma, přesto je zde hned několik možností, kde utrácet eura. První z nich je impozantní Bar 360°, který se nachází nad výstavní plochou a skrze prosklenou podlahu z něj lze obdivovat vystavené exponáty z výšky. A komu vyhládne, ten si může zajít do místní michelinské restaurace Ikarus, která každý měsíc zve jiného šéfkuchaře, aby sestavil unikátní menu. Na své si zde proto přijde celá rodina.

O něco víc Rakouska

Když už budete vážit cestu až do Salcburku, byla by škoda se hned vracet domů. Proč si neprodloužit víkend a neubytovat se například v Altaussee Lodge, typickém alpském chaletu obklopeném vysokými horami?

hanga78

Foto: Amazing Places

Tradiční horských chalet nabízí únik z reality

„V téhle prostorné dřevostavbě se budete cítit jako v bavlnce. Althausee Lodge nechybí kachlová kamna, soukromá vířivka ani útulné společenské prostory, splňuje tak všechno, co definuje perfektní místo pro rodinnou dovolenou,“ popisuje ubytování web Amazing Places, který mapuje ubytování na nejkrásnějších místech u nás i v zahraničí.

Pokud byste chtěli kachlová kamna vyměnit za trochu více luxusu, můžete svou hlavu složit v Luxuslodge – Zeit zum Leben, tedy v místě, které si do svého vývěsního štítu dalo heslo „Čas žít“. A skutečně toho zde zažijete opravdu mnoho.

„Luxus Lodge jsou tři luxusní chaty nabízející velkolepý výhled na masiv Dachsteinu a atmosféru divokého a romantického Lammertalu v salcburském regionu. Všechny jsou zařízené masivním dřevěným nábytkem a přírodními materiály,“ uzavírá Amazing Places.

hanga710

Foto: Amazing Places

Soubor několika chat nabízí luxusní pobyt v srdci přírody