Tok dokladů a peněz automatizuje i pro Rohlík i Alzu. Brněnský Grit loni utržil přes 100 milionů

Díky spolupráci s hráči, jako je online supermarket Rohlík, brněnská firma rozšiřuje svou zahraniční stopu. Expanduje totiž s nimi.

grit_ceo-lubos-vesely1

Foto: Grit

Lubomír Veselý, ředitel společnosti Grit

Poskytuje cloudové služby, které jejím klientům pomáhají s automatizací toku dokladů, zboží i peněz. Řešení od brněnské společnosti Grit, která do května 2019 vystupovala pod jménem CCV Informační systémy, využívá na tři tisíce firem včetně online supermarketu Rohlík, e-shopů Alza, Mall a Pilulka až po výrobce jako Plzeňský Prazdroj a Unilever. A i když na trhu působí od roku 1992, pořád relativně rychle roste.

Pro CzechCrunch Grit potvrdil, že v posledním fiskálním roce, jejž ukončil letos v březnu, firma utržila celkem 113 milionů korun. Nyní očekává, že tržby meziročně navýší na 150 milionů korun, což dokládá zejména výsledky v posledním uzavřeném kvartálu.

„Od dubna do června se tržby vyšplhaly na 37,8 milionu korun, za stejný kvartál loni jsme se dostali na 26,1 milionu. Meziročně jsme tak rostli o 44,8 procenta. Primárně je to naše účast na expanzi Rohlíku a větší spolupráce s dalšími zákazníky, se kterými se bavíme o tom, jak jim ještě více pomoct v oblasti automatizace a digitalizace,“ popisuje pro CzechCrunch ředitel firmy Lubomír Veselý.

Spolupráci s online supermarketem zakladatele Tomáše Čupra si přitom Grit pochvaluje. „Rohlik.cz působí v Německu, Rakousku a Maďarsku a nově vstoupil do Itálie, Španělska a Rumunska. A právě při této příležitosti se do zahraničí dostáváme i my,“ doplňuje Veselý s tím, že firma se udržuje v zisku. Před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) ve druhém kvartálu dosáhla na 6,4 milionu korun, loni ve stejném období to bylo 1,7 milionu korun.

Veselý očekává, že dvouciferný růst obratu bude pokračovat i v nejbližších letech. „Aktuálně máme téměř tři tisíce zákazníků a další přibývají. S částí z nich prohlubujeme spolupráci, mnozí se chystají do zahraničí. Vidím v našem oboru velký růstový potenciál,“ říká. Vzhledem k očekávanému vývoji chce Grit otevírat i další pobočky. Ke kancelářím v Brně, Opavě a Nitře přidá Plzeň, Prahu a Bratislavu.

Grit původně na trhu působil pod názvem CCV Informační systémy a zaměřoval se na implementaci systémů jiných hráčů, následně se přeorientoval na vývoj vlastních cloudových nástrojů například pro výměnu dokladů, příjem faktur či řízení skladů.

Peter Brejčák

Redaktor CzechCrunche, Slovák píšící česky. Buzzwords: startupy, technologie, byznys, e-commerce.

Redaktor CzechCrunche, Slovák píšící česky. Buzzwords: startupy, technologie, byznys, e-commerce.