Třetí nejhodnotnější startup získává miliardu dolarů a chce posílit na trhu alternativ ubytování

airbnb

Zakladatelé startupu Airbnb

0Zobrazit komentáře

Psal se rok 2008 a v titěrných prostorách různě po západním pobřeží USA vznikaly základy mnoha dnes již velmi úspěšných, a zároveň i nejhodnotnějších startupů, které dokázaly transformovat trh. Mezi těmi bylo mimo jiné i Airbnb, které se od začátku snažilo tvořit alternativu pro bydlení v hotelích, která by byla osobnější a zároveň levnější.

Tak vznikl portál, na kterém si bylo možné rezervovat samostatné nebo sdílené místnosti, i celé prostory, bytů a domů, ve kterých šlo na základě jednoduchého bookingu bydlet. Airbnb v několika prvních letech trpělo na velmi slabý růst a vypadalo to, že se firma neudrží – po vylepšení fotografií a několika základních funkcí ale nabralo další kapitál a rozjela se vlna staprocentních meziměsíčních růstů.

airbnb

Přečtěte si takéPodívejte se na nástroje, které využívají designeři a vývojáři k tvorbě miliardového startupu AirbnbPodívejte se na nástroje, které využívají designeři a vývojáři k tvorbě miliardového startupu Airbnb

Nyní Airbnb na svoji expanzi získává další miliardu dolarů, kterou získalo formou dluhu od několika předních amerických bankovních institucí za veřejnosti nejasných podmínek. Peníze chce vedení využít nejen na expanzi služeb do dalších zemí a posílení pozice na zahraničních trzích, ale zároveň k vytvoření zcela nových služeb.

airbnb

Nedávno začalo Airbnb nabízet služby průvodců po městě, které je možno zarezervovat společně s ubytováním a zažít tak město přesně tak, jak ho zažívají tzv. „lokálové“. Miliardová částka se připojuje k prosincové investici ve výši 100 milionů dolarů, která jen utvrdila Airbnb v pozici třetího nejhodnotnějšího startupu, který překročil valuaci 25 miliard dolarů.

Podle serveru Bloomberg navíc Airbnb v minulém roce dokázalo vygenerovat příjmy ve výši jedné miliardy dolarů a zároveň má k dispozici již více než 2 miliardy dolarů v hotovosti k volnému využití.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym