Uber už je v Brně

redakceredakce

A je to tady. Alternativní taxi platforma Uber, která po celém světě propojuje řidiče s cestujícími, rožšiřuje své pole působnosti na českém trhu a míří do Brna. To se tak po Praze, kam společnost vstoupila v roce 2014 a kde eviduje okolo 1 100 partnerských řidičů, stává druhým českým městem v jejím repertoáru.

Ve druhém největším českém městě pak konkrétně bude Uber nabízet svoji levnější službu uberPOP, nabízející přepravu ve vozech jako čtyřdveřový sedan typu Škoda Fabia a podobně, s tím, že cena uberPOP bude v Brně stejná jako v Praze.

tel

Přečtěte si takéJe Izrael opravdu druhé Silicon Valley?

Bude se tedy skládat ze základního jízdného ve výši 25 Kč, ceny za kilometr ve výši 9,90 Kč a ceny za minutu jízdy ve výši 3 Kč. Minimální jízdné je pak 55 Kč.

Česká republika je pro Uber jedním z nejdůležitějších trhů ve střední a východní Evropě. Od našeho příchodu do Prahy před dvěma lety vidíme neustálý růst zájmu jak ze strany cestujících, tak partnerských řidičů. V Česku chceme pokračovat v našich investicích a zlepšovat dopravu ve městech,” komentuje působení společnosti Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko, a dodává: „Brno bylo pro naši další expanzi jasnou volbou. Moravská metropole má z našeho pohledu velký potenciál. Jen za poslední tři měsíce jsme v Brně zaznamenali téměř 10 tisíc otevření naší aplikace, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To jen potvrzuje, že Brno je místem, kde jsou lidé velmi otevřeni inovacím a moderním produktům a Uber přesně takový typ služby je,“ dodává Tomáš Peťovský.

Uber je jinak v Brně aktivní od dnešního dne a podobně jako v Praze bude o zákazníky soupeřit především s konkurenčním Liftagem a klasickými taxi službami.

uber-2

Brněnský tým Uberu