V aplikaci Richee od Creditas lze ovládat účty už ze sedmi českých bank. Zdarma je nově i výběr z bankomatů

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

creditas-richee-app1

Foto: Richee

Aplikace Richee zobrazuje pohromadě transakce ze všech účtů v různých bankách

0Zobrazit komentáře

V bankovním prostředí se v poslední době poměrně hýbou ledy, ať už za to mohou dravé fintechové startupy a nebo i tradiční banky, které se konečně rozhodly k zásadnějším inovacím a nasazování nových technologií. Významně je prosazuje také banka Creditas, která loni představila první multibankovní aplikaci v Česku a dnes do ní lze již napojit účty z celkem sedmi tuzemských bank. Přibývají navíc i výběry z bankomatů zdarma, a to jak u nás, tak v zahraničí.

Až dosud bylo možné do mobilní aplikace Richee napojit účty z celkem pěti českých bank. K bance Creditas, Fio bance, Equa bank, Air Bank a České spořitelně se nyní přidávají také Moneta a ČSOB, takže z jedné aplikace lze jednoduše kontrolovat zůstatek a ve většině případů také zadávat platby u účtů celkem ze sedmi bank.

Cílem banky Creditas, která za multibankovní aplikací Richee stojí, navíc je, aby šlo jednou napojovat úplně všechny banky. „Neustále pracujeme na tom, aby v první multibankovní aplikaci v Česku byly připojené všechny banky, nyní si svou banku do Richeeho můžou připojit klienti ČSOB a Monety, další banky budou brzy následovat,“ říká ředitel úseku provozu a IT banky Creditas Kamil Rataj.

richee_karta_02

Foto: Richee

K aplikaci Richee můžete získat zdarma i účet a platební kartu

Nově mají uživatelé také jednodušší založení multibankingového účtu, jelikož aktivovat si aplikace jde nyní i bez poskytnutí dokladů. Při připojování nových účtů nebo zakládání bankovních produktů je však již budete potřebovat. V aplikaci si zároveň můžete založit tzv. Richee účet s úrokem 1,5 % ročně (při zůstatku až 300 tisíc korun), který je aktuálně podle banky Creditas nejlépe úročeným běžným účtem na trhu.

Od března mají uživatelé nově zdarma také všechny výběry Richee kartou z bankomatů v České republice i v zahraničí, jelikož součástí Richee účtu je rovněž platební karta, nabízející výhodné kurzy pro transakce v zahraničí. Richee ani banka Creditas nicméně zatím nepodporují Apple Pay ani Google Pay pro nahrání karty do mobilního telefonu. Výběr z bankomatů v zahraničí byl dosud zpoplatněn 30 korunami a v Česku bylo zdarma prvních pět výběrů v měsíci.

flixbus-praha

Přečtěte si takéFlixBus nasazuje Apple Pay. Jízdenky nově koupíte v mobilní aplikaci pro iPhone na jedno kliknutíFlixBus nasazuje Apple Pay. Jízdenky nově koupíte v mobilní aplikaci pro iPhone na jedno kliknutí

Multibankovní aplikace Richee je k dispozici pro iOS i Android (včetně verze pro chytré hodinky Apple Watch i Android Wear) a vedle napojení na účty v různých bankách nabízí také funkci virtuálního účtu, v němž si klient může evidovat vlastní data, například o transakcích v bankách, které zatím nejdou připojit. Vedle toho Richee všechny transakce automaticky kategorizuje a generuje přehledné statistiky příjmů i výdajů ze všech účtů.

creditas-richee-app-watch

Foto: Richee

Aplikace Richee funguje také na chytrých hodinkách

Diskuze (0)

Novinka

Anonym