V Česku se začínají prodávat nové Apple Watch. T-Mobile je nabízí s podporou eSIM, dočkat se mají i klienti O2

Filip HouskaFilip Houska

apple-watch-series-7

Foto: Apple

Apple Watch Series 7

0Zobrazit komentáře

Dnes vstupují do prodeje Apple Watch Series 7, další generace hodinek od Applu. Vedle oficiálního e-shopu a autorizovaných prodejců Applu s nimi na pulty přichází i tři hlavní mobilní operátoři v Česku. A zejména pak T-Mobile může být pro potenciální zákazníky nejzajímavější, protože je stále jediným tuzemským operátorem, který Apple Watch nabízí s podporou eSIM. Na lepší časy se ale blýská minimálně také u O2.

Zatímco ve Spojených státech mohli uživatelé používat Apple Watch s mobilním připojením již v roce 2017, do Česka se tato funkce dostala teprve loni, kdy s ní přišel T-Mobile. Ten pro své zákazníky nabídl službu Apple Watch Connection, díky které se hodinky připojí na mobilní síť a umožní vám volat nebo posílat zprávy, aniž byste měli po ruce iPhone. Ideální například během sportování.

Zájemci si mohli podporované Apple Watch (řady Series 6 a SE) koupit jak na oficiálním e-shopu Applu nebo u certifikovaných prodejců, tak rovnou přes T-Mobile. Klíčové ale bylo si pro ně zřídit právě Apple Watch Connection, kterou za 99 korun měsíčně navíc k vybraným tarifům nabízel růžový operátor, nikdo jiný. A jinak tomu není ani s příchodem nové generace hodinek.

Prakticky za nezměněných podmínek T-Mobile nabízí možnost získat podporu eSIM také u Apple Watch Series 7, které nové uživatele lákají především na svůj mírně větší a jasnější displej, rychlejší nabíjení, odolnější sklo a plejádu barevných kombinací. Stačí si pouze vybrat ten správný, tedy ten označený jako Cellular + GPS.

3series7

Foto: Apple

Apple Watch Series 7 ve verzi PRODUCT(RED)

Stejně jako loni ani teď není nutné si kvůli eSIM sjednávat nový tarif. Pokud jste u T-Mobile vázáni balíčky Můj Tarif, Můj svobodný tarif, Můj student nebo Tarify 2021, stačí si jen zařídit službu Apple Watch Connection, která je na první tři měsíce zdarma, pak za zmiňovaných 99 korun měsíčně nad rámec vašeho tarifu. U firemních zákazníků je podpora kompatibilní s tarify Tarify pro firmu a tarify ze starší generace Profi na míru a minutové tarify.

Samotné Apple Watch Series 7 je možné si koupit rovnou od růžového operátora, byť služba pro podporu eSIM funguje i s patřičnými modely koupenými od jiných prodejců. T-Mobile prodává hliníkovou verzi se 41milimetrovou úhlopříčkou displeje v základu za 13 799 korun – 45milimetrová varianta pak stojí 14 599 korun. Provedení z nerezové oceli jsou dražší o šest až osm tisíc v závislosti na velikosti a náramku. Ceny jsou za modely Cellular + GPS.

Logickou otázkou s příchodem nových hodinek a hojně probíranou podporou eSIM je, kdy budou mobilní připojení v Apple Watch podporovat i zbylí dva operátoři, tedy O2 a Vodafone. Zatímco O2 pro CzechCrunch potvrdilo, že „pokud vše půjde podle plánu, podporu spustí na jaře příštího roku“, Vodafone na dotaz zatím neodpověděl – loni v červnu pro CzechCrunch ale zmínil, že „na podpoře eSIM pro Apple Watch pracuje“.

Jedním z důvodu, proč se podpora eSIM obecně u operátorů tak protahovala (a vlastně stále protahuje), je údajně poměrně složitá a nákladná implementace některých technologií. Minimálně zákazníci T-Mobilu ovšem už nic řešit nemusí, u O2 by pak ke změně mohlo dojít v rámci několika následujících měsíců.