Výběr kempu co nejjednodušeji. Platforma Dokempu lépe vyhledává, třeba i podle zajímavostí v okolí

Před létem se cestovatelé shánějí po vhodném ubytování v přírodě. Oblíbená služba, která umí sehnat kemp, prošla vylepšením a kromě Česka pokrývá i další země.

Platforma Dokempu chce pomoci s výběrem vhodného místa pro táboření

0Zobrazit komentáře

Léto se blíží. A to znamená daleko více několikadenních výletů do přírody, kdy řada turistů, cyklistů či vodáků složí svou hlavu ve stanu či jen tak pod širákem. Ve většině případů k tomu využívají kempy, které si mohou jednoduše vyhledat i v aplikaci Dokempu. Ta si prošla proměnou, která z ní dělá šikovnější nástroj pro všechny cestovatele po Česku i dalších státech.

Kdo hledá ten nejlepší hotel, zamíří například na Booking, kdo hledá kvalitní kemp, může se inspirovat na platformě Dokempu. Tu koncem roku 2021 převzala pod svá křídla půjčovna karavanů Campiri, respektive skupina Nomiverse spolu s investiční skupinou Miton.

Celá platforma si prošla modernizací, takže by pro své uživatele měla být ještě příjemnější. „Nejvíce jsme se soustředili na inteligentní vyhledávání, které stará verze postrádala, a na responzivní design pro mobilní zařízení,“ přibližuje změny šéf Dokempu Zbyněk Janyška. „Jsme na začátku, řada užitečných funkcí ještě přibude,“ dodává.

Uživatelé na jednom místě aktuálně naleznou necelých deset tisíc kempů a dalších míst určených ke složení hlavy v přírodě. Při výběru toho nejlepšího se lze řídit hned několika kritérii. Každému z kempů je možné udělovat hodnocení, díky čemuž lze rychle selektovat lepší kempy od horších.

Filtr také dokáže nabídnout tábořiště blízko u vody, například pro vodáky a rybáře, dále kempy vhodné pro rodiny, cyklisty, ale vybírat si lze i podle zajímavostí v okolí nocležiště, jeho vybavenosti či umístění. Ve výběru mají díky propojení s Campiri logicky své místo také autokempy, kam lze zajet s karavanem.

dokempu2

Foto: Dokempu

Modernizace přinesla větší přehlednost i nové funkce

V profilu každého z kempů lze najít veškeré potřebné kontakty pro provedení rezervace, případně kemp přímo kontaktovat skrze přiložený formulář. Dále nechybí popis místa, jaké typy ubytování nabízí a hodnocení spolu s recenzemi. Zájemce se tak už dopředu od ostatních hostů může dozvědět, jaké má kemp prostředí, jaký je personál, jak je ekologický či jaké je jeho vybavení.

Samozřejmě nechybí ani ceník, přesné vyznačení lokality kempu na mapě a další užitečné informace. Platforma například prozradí, zda je možné jít do kempu se psem, jaké aktivity se dají dělat přímo v jeho areálu i mimo něj, jak je zabezpečený, zda se dá na místě platit kartou či pouze hotovostí a podobně.

Jen v České republice databáze shromažďuje na tisíc tři sta kempů, další tři stovky jsou na Slovensku a zbytek v dalších zemích „Celkem se jedná o dvacet osm států. Nejžádanější jsou Itálie, Rakousko, Chorvatsko, Francie nebo Švýcarsko, ale máme i méně tradiční jako Belgie, Finsko nebo Turecko,“ vyjmenovává Janyška s upozorněním, že aplikace nyní míří primárně na české uživatele, v plánu je ovšem z Dokempu udělat evropské řešení.

Roční návštěvnost aplikace je aktuálně přes milion uživatelů. Zájemci o přespání ji mohou využívat zdarma, finance získává od provozovatelů, kteří si na ní mohou zaplatit za své zviditelnění. Dokempu, které je dle Janyšky ziskové, ovšem nyní vymýšlí nové způsoby monetizace. „Ze zahraničních studií o kempingu a karavaningu víme, že trh je docela fragmentovaný, ale obrat okolo 18,3 miliardy eur, generovaný turistickým kempováním v patnácti zemích západní Evropy, má zajímavý potenciál,“ říká šéf Dokempu.

K tomu dodává, že čtvrtinu tohoto obratu činí výdaje zákazníků za přenocování. Zbylých 75 procent pak směřuje na stravování, zábavu, sport, výlety a další. „A to bychom chtěli více využít, sjednotit, dát pravidla a agregovat panevropský systém,“ uzavírá Janyška.