Vychází velkolepá hra o české historii. V Last Train Home prožijete příběh legionářů za války v Rusku
Cesta do Československa vede přes Vladivostok. Ujmete se ve strategii od Ashborne Games velení československých legií a dovedete je domů?
Právě vyšla nejočekávanější česká hra roku. Na strastiplnou cestu zamrzlým Ruskem se vydal vlak československých legionářů ve strategii Last Train Home. S českým dabingem, českými herci a hratelností, která kombinuje velení vojákům v taktických bojích se strategickým rozhodováním o výzbroji, výcviku a postupu obrněného vlaku.
První světová válka skončila. Čechoslováci slaví nezávislost na rakouském mocnářství. Krvavý konflikt utichá… ale ne v Rusku. Tam se rozhoří občanská válka mezi rudými bolševiky a carskými stoupenci, takzvanými bílými. A uprostřed jejich střetu se na dlouhou pouť domů přes transsibiřskou magistrálu vydávají do své mladé vlasti českoslovenští legionáři. Do jejichž čela se postavíte v právě vydané české hře Last Train Home, která prověří vaše velitelské schopnosti.
Strategie od brněnského studia Ashborne Games právě vyšla na Steamu a GOGu za 849 korun a míří na všechny, kdo mají rádi taktizování tváří v tvář ruské přesile i rozhodování o tom, který voják se svými schopnostmi hodí více do boje a který má naopak vlohy třeba pro opravování vlaku. Last Train Home navíc mix herních žánrů – v jádru je realtimovou strategií, ale řešíte dovednosti a rozhodnutí jako ve hrách na hrdiny – obohacuje o představení málo prozkoumávané kapitoly české historie.
„Dělat hru zasazenou do československých dějin je speciální v tom, že lidé do toho dávají srdíčko. Věřím, že je tam cítit ten správný patriotismus,“ říká pro CzechCrunch šéf vývojářů Petr Kolář. „Kdybychom dělali hru z Divokého západu, tak vyšleme do zámoří sbírat informace malý tým. Ale takhle je nám uvažování vojáků mnohem bližší, přístup do archivů mnohem snazší,“ dodává šéf Ashborne Games.
Herní a historický zážitek Last Train Home doplňuje filmovými scénami, v nichž se v roli legionářského důstojníka objeví například i známý herec Karel Dobrý. Pro dosažení co největší autenticity brněnští vývojáři spolupracovali s Československou obcí legionářskou, jež provozuje oblíbený projekt Legiovlak nebo pražské Muzeum československých legií. Právě sázka na skutečné, ale spíš méně známé dějiny má být velkou devizou prvotiny od Ashborne Games, jejichž studio jsme nedávno navštívili.
„Věřím tomu, že Last Train Home může hráče něco nového naučit. Ukázat, kdo českoslovenští legionáři vůbec byli. Na školách se o nich moc nedozvědí, v zahraničí o nich nevědí skoro vůbec,“ míní Kolář. „Ale současně má legionářská anabáze i světový potenciál. Je to silný příběh o návratu domů přes nepřátelské území. To rezonuje už od dob řecké mytologie a Odysey, relevantní je to i pro americké publikum, vlastně pro všechny země, které mají zkušenost s válkou,“ dodává.