Výuka jede dál. Ondřej Kania překlopil své akademie do online režimu a teď s tím pomůže i dalším školám
Spoluzakladatel a šéf vzdělávací agentury JK Education a sítě amerických škol v Česku Ondřej Kania
Mimořádná vládní opatření v důsledku šířícího se koronaviru mají dalekosáhlé dopady i na české školství. Více než 1,6 milionu českých žáků a studentů a 160 tisíc učitelů se muselo ze dne na den vypořádat se zavřenými školami, a tak spousta z nich začíná objevovat vzdělávání v čistě internetové podobě.
Zakladatel škol American Academy Ondřej Kania však své školy díky předchozím zkušenostem lehce překlopil do online režimu. Po téměř týdnu fungování tvrdí, že nový způsob funguje ve spolupráci s uskupením Česko.Digital v čele s Jakubem Nešetřilem nabízí bleskovou pomoc dalším školám.
„Současný stav na některých školách vypadá tak, že studenti dostanou na e-mail stránky z učebnice na celý týden a až se vrátí, tak si z toho napíšou test,“ říká pro CzechCrunch Kania s tím, že tudy cesta nevede, protože v horizontu měsíce či ještě déle takto není možné fungovat.
Dnes proto sedmadvacetiletý podnikatel, jemuž patří vzdělávací společnost JK Education, spustil web nazvaný Virtuální škola, který má v krizové situaci pomoci ostatním školám a jejich ředitelům, aby změny dělaly systémově. Na webu se budou moci přes víkend hlásit školy, které budou chtít pomoct s implementací nástroje Google Classroom do výuky. Právě ten mnohé školy aktuálně používají jako páteřní platformu nové online formy ve vzdělávání.
Blesková akce
V pondělí a úterý pak za pomocí ředitelů American Academy proběhnou školení odborníků z Česko.Digital v Praze a Brně. Tito odborníci už od středy budou své znalosti předávat zdarma zaregistrovaným školám, osobně nebo virtuálně. Mezitím budou na web přibývat i další tipy a návody na digitální vzdělávání.