Vzpruha po masivní kryptoloupeži. Miliardy korun pomohou tvůrcům digitálních mloků zpět na koně
Ze světa hry Axie Infinity bylo odcizeno zhruba 13 miliard korun. Teď její tvůrci nabrali velkou investici, která jim pomůže se z toho oklepat.
Za kolik peněz byste koupili mloka? A za kolik takového, který existuje jen v digitálním světě? Někteří za malé virtuální tvory neváhají platit i miliony korun – a proto je svérázná hra Axie Infinity, ve které se kupují barevní obojživelníci na bázi NFT, tak populární. Před několika dny ji vyloupili hackeři, ovšem ani to ji nezastavuje. Investoři do ní totiž posílají další obří investici a kolotoč jedné z nejslavnějších NFT her se točí dál.
Axie Infinity se naplno rozjela v posledním roce, kdy jí propadly desítky milionů lidí po celém světě, hlavně pak v Asii. Hráči začali skupovat malé digitální obojživelníky axolotly, o které se po vzoru kdysi populárních Tamagoči starali, vylepšovali jejich schopnosti a pak je za kryptoměny prodávali dál. Samozřejmě za násobně vyšší ceny. Do širšího povědomí veřejnosti se hra od vietnamského studia Sky Mavis dostala ale minulý týden, kdy byla napadena hackery.
Ti z prostředí Axie Infinity, respektive pomocného blockchainu nazvaného Ronin, na kterém funguje, ukradli 173 600 mincí kryptoměny ethereum v hodnotě okolo 600 milionů dolarů – a spolu s tím se zmocnili i několika dalších digitálních tokenů navázaných na dolar v ceně 25 milionů dolarů. V přepočtu se tak jednalo o krádež za více než 13 miliard korun. A komunita okolo Axie Infinity tak byla právem napjatá.
Tvůrci hry totiž zareagovali a poté, co odhalili díru v zabezpečení, dočasně zastavili možnost vybírat a vkládat prostředky. Ujistili hráče, že udělají vše pro to, aby se dala věc do pohybu. Vzhledem k ceně kryptoměn v době, kdy tvůrci Axie Infinity o útoku informovali, šlo podle analytického serveru Comparitech o největší kryptoloupež všech dob.
Nastartujte svou kariéru
Více na CzechCrunch Jobs