12 startupů usilujících o místo v 500 Startups

Screen Shot 2014-11-26 at 20.22.02
0

4 dny zbývají do uzavření Batch 12 přihlášek v San Franciském akcelerátoru 500 Startups. Na ProductHunt se objevil skvělý soupis 12 těch, kteří se tam snaží probojovat a nebojí se vystoupit veřejně. Který z nich tipujete, že to dotáhne nejdál a získá 100 tisíc dolarů za 7% podíl?

14003755158_0381b44c00_o

Přečtěte si takéNaše zkušenost s kalifornským akcelerátorem 500startupsNaše zkušenost s kalifornským akcelerátorem 500startups

UberHealth

Screen Shot 2014-11-26 at 19.32.23

Projekt, který má za snahu pomáhat v kontaktu mezi staršími rodiči a jejich potomky, kteří se odstěhovali za hranice. Abyste se nemuseli strachovat o to, co se právě děje a jestli sami zvládnou návštěvu doktora nebo utřídit svoji medikaci. Za 10 dolarů měsíčně s prvním měsícem zdarma to služba vyřeší za vás. Komunikují s rodiči především telefonicky, protože je to nejjednodušší a pro starší lidi stále snadná cesta jak popsat svůj problém.

Pokud by se náhodou stalo, že se tzv. „carebuddy“ nedovolá, navštíví rodiče osobně za menší poplatek a doprovodí je k lékaři, vyslechne si problém apod. Poté vás samozřejmě o stavu informuje, respektive stav můžete kdykoliv zjistit zavoláním a nebo v online aplikaci. Abyste se nemuseli bát, platby za jakékoliv zásahy, odvozy nebo medikaci navíc jsou hrazeny dodatečně, nikoliv předem.

Služba je prozatím dostupná pouze v Indii, kdy velký počet Indů pracuje práva za hranicemi. I proto se zdá, že jsou aktuální ceny víc než nízké, ale se všemi poplatky by nemuselo dojít k navýšení ani globálně.

The Gadget Flow

Screen Shot 2014-11-26 at 19.32.43

Vcelku jednoduchý web, který vybírá to nejlepší ze světa gadgetů. Každý den přibyde 6-10 nových produktů, které jsou ručně vybírány pomalu se rozrůstajícím týmem. Tvůrci tvrdí, že hlavní rozdíl mezi TGF a ostatními gadget blogy / weby je v tom, že vše procházejí a vybírají ručně a že denně nepřibyde více než 10 produktů, takže se v tom uživatelé neztratí. Chystané jsou skvělé funkce, jako třeba propojení s Facebookem, díky kterému se zobrazí jen produkty přesně cílené na daného zákazníka a nebo pokročilá filtrace, která je v rané fázi dostupná již nyní.

Zajímavý je i proces, jakým jsou produkty vybírány. Autoři si vytvořili speciální algoritmus, který ze všech možných zdrojů přebírá aktuální gadgety a pak pro ně v celém týmu hlasují – každý den pak vyberou  6-10 s nejvyšším počtem hlasů a zařadí je do databáze. Momentálně pracují z velké většiny jako affiliate partneři s tím, že ale přijímají a chtějí přijímat postupně produkty, které budou distribuovat sami, čímž se samozřejmě zvýší zisk i starosti.

Na začátku roku 2015 se chystají spustit službu „One Cart“, která umožní nakupovat z jednoho místa na X dalších e-shopech z gadgety.

Roost

Screen Shot 2014-11-26 at 19.30.00

Roost je produkt přesně pro ty, kteří jsou otrávení z velkých a drahých parkovacích komplexů nebo skladů, které je nutné si pronajmout na dlouhou dobu pro skvělou cenu a nebo jsou v nevýhodných lokalitách pro snadnou dostupnost. Služba se zaměřuje na to, že vám umožní si jak parkovací místo, tak krátkodobý / dlouhodobý sklad pronajmout od svých sousedů v blízkém okolí. Budete tak mít vždy snadný přístup ke svým věcem nebo autu.

Naopak, pokud prostor k parkování / uskladnění nabízíte, služba slibuje zisk více než 3000 dolarů ročně. Věci, které uskladníte jsou kryté pojištěním do výše 10 tisíc dolarů a identita obou stran je vždy pečliva prověřována.

Mish Guru

Screen Shot 2014-11-26 at 19.58.24

Nedávno jsme informovali o tom, že Snapchat spustil službu Snapcash a jakmile se tohle stalo, rozthl se pytel s novými projekty, které se snaží přihřát si polívečku. Dnes představovaným je Mish Guru sloužící ke správě účtu na Snapcatu online ve kterém si lze příspěvky plánovat, sledovat aktivitu a taky hlídat, kdy mají už fanoušci dost a máte přestat postovat. Ideální pro raketový růst fanoušků i potencionálního příjmu.

Nejlepším nástrojem je bezesporu důmyslná statistika. Podle autorů budou nejčastějšími uživateli značky, marketingové týmy, ale i umělci nebo sportovci. Na pozdější fázi se chystá multiplatformní podpora, tedy možnost sdílet obsah nejen na Snapchat, ale i další kanály, což jistě zaznamená konkurence, která momentálně na FB / Twitteru / Instagramu naplno působí.

eSolidar

Screen Shot 2014-11-26 at 19.59.35

eSolidar je tak trochu jiná crowdfunding platforma, která vznikla v Brazílii. Hlavní myšlenkou je to, že část z příspěvků nebo % z prodaných výrobků jde na dobrou věc s kterou má přímo eSolidar uzavřené partnerství. Součástí je aktuálně 88 charitativních organizací a model se liší v tom, že se nevybírá žádné konkrétní částka, ale funguje na systému nákupu přímých produktů nebo aukcí.

Většinu z prodavaných výrobků vytvořily děti v dětských domovech nebo je k dispozici dávají celebrity, které svým způsobem pomáhají službu propagovat. Jelikož je prozatím služba dostupná pouze v Brazílii, nemůžeme přesně poměřit dopad na média a zákazníky na ostatních trzích, nicméně je projekt z části podobný jako Sevenly a určitě pomůže nespočtu organizací.

Who’s That

Screen Shot 2014-11-26 at 20.10.37

Mobilní appka, která vás a dva z vašich přátel spojí s neznámými lidmi v baru na drink. Jakmile vytvoříte skupinu s přáteli, vyberete si další skupinku podle fotek, která vás zaujme a následně místo kam stačí dorazit a první runda drinků je zdarma. Bláznivé? Ne tak docela.

Podle všeho je 42% uživatelů, kteří službu zkusili, aktivní každý týden a jejich počet rapidně roste. Služba je zcela zdarma a podle všeho vždycky bude, jelikož místa, která jsou v nabídce, mají akční cenu drinků ve prospěch Who’s That a uživatelům prodávají sice za standartní cenu, ovšem velká část profitu razí cestu k autorům. Žádné premium členství, žádné poplatky ani cizí lidé bez fotek.

To vše odlišuje službu od dlouho existující appky Grouper, která funguje na podobném principu, ale nikdy nevíte, koho potkáte a to uživatele odrazuje.

Cirqle

Screen Shot 2014-11-26 at 20.22.02

Skvělá služba schovaná v aplikaci, která funguje na principu vytváření příběhu, který tvoří sami uživatelé. Představte si nějakou událost, místo, zážitek ve fotkách, které jsou típány každou minutu a které si pak můžete projít jednoduchým swipováním do stran jako příběh. Aplikace už momentálně běží v App Store a je prozatím dostupná pouze pro iOS s hodnocením 4,5 / 5.

Uživatelé prozatím službu využívají především pro koncerty, cestování, party, workshopy nebo i pouliční protesty. Skvěle se hodí taky pro prohlížení domů, kanceláří nebo restaurací a barů. Je v ní schováno takřka neomezené využití, jak pro soukromé, tak komerční účely k propagaci. Obsah je rozdělený na veřejné a privátní cirqles, ve kterých ovšem nikdo neví, co se odehrává. Problém by tak mohl nastat v případě zobrazování pornografie a dalšího nevhodného materiálu, zhruba jako v případech Snapchatu nebo Vine.

Velmi unikátní je algoritmus, který na základě povolení práv do fotografií v telefonu přiřadí uživatele, kteří mají v telefonu podobné fotky a nabídne jim možnost připojit se do daného kruhu. TOP produkt z celého seznamu, aspoň za mě.

Scriber

Screen Shot 2014-11-26 at 20.43.42

Scriber je projekt, který se snaží změnit a zjednodušit proces registrace tak, aby stačil pouze jeden klik. Řeší to jednoduchý problém, v poslední době vzniká spousta nových služeb, ale jen málokteré mají krátký signup form, vždy je potřeba vyplnit a potvrdit X zbytečností a jen to snižuje konverzi. Pokud je tedy na formulář aplikován speciální kód, veškeré info se předvyplní samo.

Podobně tomu už funguje i v některých prohlížečích, ale jakmile například z desktopu přejdete do mobilu, údaje se tam už nevloží, byť jsou synchronizované, takže je musíte vyplnit znovu. Všechny údaje o uživateli se ukládají do databáze, kde se postupně plní a jakmile je nějaké info neznámé, je potřeba ho v dalších formulářích doplnit.

Problém je s tímto startupem v tom, že bude jen velmi obtížné službu dostat směrem k lidem a jednoduše jí popsat. Protože i podle diskuse na PH to vypadá, že spousta tech investorů měla problém na první dobrou vše pochopit v rozumném čase.

Awery Aviation ERP

Screen Shot 2014-11-26 at 20.48.42

Čistě technologická společnost, která se zaměřila na specifické niche asi neosloví velké masy lidí, nicméně i tak přináší přidanou hodnotu. Tentokrát v podobě management systému pro letecké společnosti. Kromě všeho si klienti můžou v systému hlídat revenue, náklady, profitabilitu, kompletní účetnictví, nábor nových lidí, správu nákladů, letů nebo obchodních příležitostí.

Vše je obecně velmi složité a technické, web špatně uspořádaný a pro diskusi evidentně ne tolik zajímavý jako předchozí zmiňované produkty.

Ordering Online System

Screen Shot 2014-11-26 at 20.51.33

„Jednoduchý“ generátor webové prezentace a objednávacího systému zaměřený především na restaurace jakéhokoliv typu. Základní program je zdarma, další pak začínají na 499 dolarech za rok. Mezi dodatečné služby se řadí mobilní verze nebo iphone / android aplikace, opět za cenu pouze 499 dolarů.

Jednoduše si pak můžete systém integrovat s existujícím WordPressem, Wix nebo Weebly. Celý nápad tkví prý v jedinečném rezervačním a objednávkovém procesu, který je kromě restaurací vhodný třeba i pro právníky, doktory pro plánování schůzek nebo pro rezervace do hotelů, barů, lázní. Služba si kromě počátečních nákladů nebere žádné další poplatky, což je podle mě chyba a měla jít spíše opačným směrem monetizace, pokud svému produktu věří.

Shodou okolností velmi podobný systém používá i české JidloTed.cz.

UMark

Screen Shot 2014-11-26 at 21.27.53

UMark má jednoduchý cíl, zprostředkovat primitivně cestu k trademarku v Kanadě, kde je trochu složitější legislativa v tomto ohledu. Součástí služby je nejen bezkonkureční cena, ale především kvalitní právník, který vše vyřídí za vás. Problém je hlavně v tom, že málokdo si je sám schopen přesně najít, jestli daná entita už neexistuje, z čehož můžou vznikat vysoké pokuty a ztráta značky.

Cena služby je v základu 549 dolarů, k čemuž je potřeba připočíst státní poplatek 250 dolarů a případné daně. Součástí je tedy komplexní analýza jména společnosti, zda již neexistuje, poté příprava a odeslání veškerých dokumentů přímo právníkem. Za 200 dolarů vyšší cenovku můžete získat ověření dvou nezávislých jmen společnosti a stejné služby pro obě zároveň – ušetříte tedy bezmála 350 dolarů v případě založení dvou.

Momentálně má projekt k dispozici kapacitu na zhruba 300-400 žádostí za rok, rozvoj je ale možný takřka okamžitě, jakmile to bude třeba.

Pamper

Screen Shot 2014-11-26 at 21.36.38

Další aplikace si dává za cíl nechat tisíce firem hýčkat svoje uživatele děláním přesně toho, co by chtěli. Určíte například lokaci, že chcete večeři, pro kolik lidí, jakou náladu u stolu a jaké překvapení navíc, slidnete do strany a aplikace vyběhne s relevantními nabídkami seřazenými podle hodnocení kde ještě může ušetřit za pomocí kreditů v aplikaci nebo slevových kuponů.

Pravděpodobně ještě víc zbytečná aplikace, než některé předchozí zmíněné projekty. Setkala se v diskusi s absolutním nezájmem i proto, že její vypuštění je plánováno až na příští rok, takže neznámá žádná reálná data.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym