17letá studentka získala 280 tisíc dolarů na aplikaci, která konkuruje Yelpu a jeho hodnocením

tagdat
0Zobrazit komentáře

Jsou to necelé čtyři roky od doby, kdy se v zahraničí oblíbená služba na hodnocení místních podniků, Yelp, objevila poprvé i v Česku v přeložené verzi a začala sbírat první restaurace a hodnocení. Od té doby si ve světě Yelp získal přes 140 milionů měsíčně aktivních uživatelů a na 120 milionů recenzí v databázi. Uživatelé mu ale často vytýkají nepřesnost nebo neprůhledné praktiky ze strany jednotlivých podniků.

17letá Jinyuan Buffy Li, studentka Kirby Preparatory School v kalifornském Santa Cruz, si tak před zhruba rokem řekla, že vytvoří vlastní konkurenci této dnes již gigantické sítě, ale v modernějším pojetí. Dala dohromady tým dvou dalších studentů, Wilsona Li a Zhanga Caie, a pustila se do vývoje startupu TagDat.

jakub-havrlant

Přečtěte si takéRockaway společně s miliardáři Křetínským a Tkáčem kupuje knižního giganta Euromedia GroupRockaway společně s miliardáři Křetínským a Tkáčem kupuje knižního giganta Euromedia Group

Aplikace je od konce března dostupná pro iOS zařízení a již v průběhu vývoje získala 30 tisíc dolarů jako angel investici a dalších 250 tisíc v pre-seed kole – konečnou metou jsou ale 4 miliony dolarů. Cílem je vytvořit platformu, ve které restaurace mohou s potencionálními zákazníky sdílet své služby volně, bez toho, aby byly nuceny k placené propagaci, která mnohdy vyzdvihuje podniky, které zdaleka nejsou tak kvalitní, jak si uživatel může představovat.

tagdatm

Primárně se v aplikaci navíc neobjevují dlouhé texty, ale pouze krátké fráze, tagy, symboly a smajlíky. Pro nalezení té správné restaurace tak stačí zadat krátký tag – typ nebo styl jídla, atmosféru, cenovou hladinu a podobně – a algoritmus automaticky prohlédá miliony hodnocení v databázi a podniky v okolí, z nichž vybere ty, které by měly nejlépe odpovídat zadání.

Urychlení dalšího rozvoje

Peníze, které tým získal investicí by měly být použity k náboru pěti programátorů, kteří dokončí všechny potřebné funkce aplikace a rozšíří ji na další platformy. Pak už začne jen masivní marketing pro zvětšení uživatelské základny, informuje server SFGate. Jaké jsou ovšem plány pro placené funkce se prozatím zakladatelka nezmínila.

Foto: TagDat

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym