Populární zpravodajský startup po 3 letech končí, kvůli nedostatku peněz

circapp
0Zobrazit komentáře

Populární startup, který shromažďuje zásadní novinky a dává je uživatelům k dispozici v ucelené formě, Circa News, pravděpodobně zcela zavírá krám. Projekt si našel cestu k desítkám tisíc pravidelných uživatelů, ať už na webu, nebo prostřednictvím mobilní aplikace a do dnešního dne od investorů získal již 6 milionů dolarů.

Důvodem pro ukončení provozu je nedostatek financí k dalšímu rozvoji, protože se opakovaně nedařilo oslovit investory, kteří by do Circa News nalili další potřebný kapitál. A protože se tvůrci rozhodli, že nechtějí na pravidelné uživatele uvalit placené členství nebo reklamu – vymýšleli novou formu získávání příjmů tak usilovně, že se pomalu potápěli ke dnu.

Screen Shot 2015-03-26 at 12.09.59

Přečtěte si takéTwitter spustil nový startup, kterým chce zlikvidovat konkurenciTwitter spustil nový startup, kterým chce zlikvidovat konkurenci

Celou situaci sepsal CEO, Matt Galligan v blogpostu. Dnes už nejsou k dispozici na App Store a Google Play ani mobilní aplikace a číst je možné pouze na webu. Původní web a články na něm se ještě nějakou chvilku ohřejí a to z důvodu toho, že Circa aktuálně vyhledává potencionální kupce, kteří by se platformy ujali akvizicí nebo by do ní opět zainvestovali. Původní redaktoři a část týmu už ale přesedlala jinám a dokonce jsou přímo v blogovém příspěvku nabízeni.

Zájem podle serveru VB projevil minulý týden portál Daily Dot nebo o kousek větší hráč, Twitter. Další vyjednávání nebo uzavření nějaké dohody ale potvrzeno nebylo. Uvidíme, jestli se jim ještě podaří potápějící se loď zachránit.

10710847_747145692018825_7148729952462231138_nFoto: Presskit