Twitter spustil nový startup, kterým chce zlikvidovat konkurenci

Screen Shot 2015-03-26 at 12.09.59
0Zobrazit komentáře

Doba sociálních sítí, mobilních aplikací a všemožných technologií jde neustále kupředu. V popředí zájmu je ale v poslední době čím dál více živě streamované video, které si oblíbili nejen běžní uživatelé, ale i celebrity. Nebývalý úspěch zaznamenává především Meerkat, jednoduchá aplikace, přes kterou je možné do 2 sekund spustit živý stream, přizvat k němu přátele z Twitteru a interaktivně s nimi komunikovat.

Hlavní problém Meerkatu je ale v tom, že svůj úspěch vystavěl na platformě založené na propojení do cizí služby, konkrétně tedy Twitteru. V půlce března Twitter zaútočil v podobě blokace přístupu k social graph. To v praxi znamená, že není například nově možné automaticky následovat všechny přátele z Twitteru v Meerkat aplikaci, dělat se to musí manuálně.

Screen Shot 2015-02-04 at 17.27.43

Přečtěte si takéTwitter testuje novou landing page pro neregistrované uživateleTwitter testuje novou landing page pro neregistrované uživatele

Twitter vlastně nyní může přesně kontrolovat, jaké funkce Meerkat může a nemůže využívat. Prozatím funguje automatické postování na Twitter nebo push notifikace sledovaným uživatelům, ale je to jen dobrá vůle.

Aby toho nebylo málo, začátkem roku si Twitter pořídil novou hračku za takřka 2,5 miliardy korun! Tou hračkou je aplikace s názvem Periscope, která nejenže skoro přesně Meerkat kopíruje, ale přidává i spoustu funkcí navíc. Ať už jsou to plně automatizované funkce zmíněné výše nebo třeba funkce uložení a neomezeného replay streamu, která uživatelům na konkurenční službě nejvíc chyběla.

Screen Shot 2015-03-26 at 12.32.44

Periscope byl vypuštěn dnes na iOS platformě a streamy je možné sledovat také na webu, jak informoval blog TheVerge. S mohutnou marketingovou a technickou silou Twitteru by se z toho mohl stát zabiják Meerkatu, alespoň tedy do doby, než se jejich platforma osamostatní a vymyslí další postup.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina