Český rozvozce potravin Rohlík.cz získává investici ve výši desítek milionů korun

Screen Shot 2015-07-16 at 13.13.08
0Zobrazit komentáře

Ani ne jeden rok starý rozvozce potravin, Rohlík.cz, který spoluzaložil podnikatel Tomáš Čupr s investičními skupinami Enern a Miton – získává investici ve výši desítek milionů korun. To bylo možné spolu se vstupem nového partnera, logistické společnosti HOPI, která by měla do projektu kromě peněz přispět svým know-how z kamenného retailu.

Aktuálně největším akcionářem Rohlíku je po únorových změnách stále Bizthusiasm Tomáše Čupra a vypadá to, že by to tak výhledově mohlo zůstat. Svoje podíly navýšily i investiční skupiny Enern a Miton, které stály u zrodu projektu. Nové prostředky by chtěl Rohlík využít na rozvoj logistiky, expanzi do dalších měst a marketing, který cílí na to, že se zákazníkům, díky objednávkám online, podaří ušetřit přes 100 hodin za rok.

5AKPC7b9nmDAfehkiK8CorPIitZ4qODdH3aHNl7eC30

Přečtěte si takéTomáš Čupr investoval do startupu LidskáSíla.czTomáš Čupr investoval do startupu LidskáSíla.cz

Příchod přátel z HOPI do vlastnické struktury Rohlik.cz je jednoznačně dobrou zprávou, a to zejména díky jejich retailovému know-how, které jde napříč segmenty FMCG. Posouvá nás to výrazně dopředu.

říká ke změnám spoluzakladatel Rohlíku, Tomáš Čupr. Ten nedávno vystoupil z rozvozu jídel s názvem Damejidlo.cz, investoval do nového startupu LidskáSíla.cz, o kterém jsme psali, a Rohlík si nechává jako jeho aktuálně největší projekt.

Nový akcionář, HOPI a jeho ředitel Petr Novák komentuje změny slovy:

Online prodej potravin je trend, který nejde přehlédnout. Chceme být u toho už nyní, kdy se rozhoduje, jaký podíl na trhu který hráč získá, protože v budoucnost tohoto segmentu hodně věříme.

Uvidíme tedy, kam se podaří tento rok Rohlík.cz posunout, a jak zamíchá s aktuálními hráči na trhu v podobě iTesco, Koloniál nebo Košík.cz. Za CzechCrunch přineseme v několika příštích dnech rozhovor se spoluzakladatelem Rohlíku, Tomášem Čuprem, ve kterém se mimo jiné dozvíte, co ho motivovalo k rozjezdu takového projektu a jaké s ním má plány.