V Čechách vzniká startup, který má globální ambice dobýt trh se zařízeními pro chytrou domácnost

Michal PtáčekMichal Ptáček

angee-h
0Zobrazit komentáře

Již zhruba 18 měsíců vzniká v České republice poměrně v tichosti zajímavý projekt s názvem Angee, který má ambice dobýt celosvětový trh se zařízeními pro chytrou domácnost a stát se obdobou Google Nest v bezpečnosti.

arr

Přečtěte si také„Upřímně, nemám slovo startup moc rád“, říká Jan Rambousek„Upřímně, nemám slovo startup moc rád“, říká Jan Rambousek

Prozatím víme to, že by zařízení, na jehož vývoji se podílí pražské vývojářské studio Cleevio, které pro tyto potřeby vytvořilo nový tým v čele s CEO Tomášem Turkem, mělo uživatelům nabídnout jednoduché, 30sekundové nastavení, HD rotační kameru s 360 stupňovým snímáním, hlasové ovládání a komunikaci prostřednictvím Bluetooth.

Zajímavostí bezesporu také je, že samotný design přístroje si vzala na starost jedna nejvýraznějších osob českého IT, Jan Rambousek, který je zakladatelem celosvětově úspěšného studia Playground nebo nejnovějšího projektu Unique Limited, a kterého jsme mimo jiné před několika měsíci vyzpovídali v rozsáhlém rozhovoru.

Celý projekt se jinak aktuálně připravuje na 60-denní kampaň na Kickstarteru, jejímž cílem bude vybrat minimálně 250 tisíc dolarů, tedy zhruba 6 milionů Kč. Odstartovat by měla už 15. září.

angee-2

angee-1

Rubriku Startupy podporujíjt-retina