Tvůrce oblíbené hry Candy Crush prodán za v přepočtu 145 miliard Kč!

Michal BenatzkyMichal Benatzky

crush
0Zobrazit komentáře

Britské herní studio King Digital Entertainment, mimo jiné tvůrce vysoce návykové hry Candy Crush určené zejména pro mobilní zařízení, koupil americký gigant herního průmyslu, společnost Activision Blizzard. Ten je podepsán pod takovými herními legendami jako je například MMORPG World of Warcraft nebo válečná série Call Of Duty. Cena celé transakce činí 5,9 miliardy dolarů, v přepočtu asi 145 miliard korun.

Obchod musí ale ještě formálně schválit antimonopolní úřady a akvizice by tak měla být kompletní až na jaře příštího roku, s tím, že poté vznikne herní gigant s půl miliardou aktivních uživatelů měsíčně a působností ve 196 zemích světa. 

hyperloop1

Přečtěte si takéRevoluční projekt Elona Muska, který vás dopraví z LA do San Francisca za 30 minut, se začíná stavětRevoluční projekt Elona Muska, který vás dopraví z LA do San Francisca za 30 minut, se začíná stavět

Activision tak velmi chytře více pronikne na trh mobilní zábavy. Podle posledních finančních výsledků totiž činily příjmy z herních platforem pro toto studio pouze pět procent celkových tržeb, celá polovina příjmů potom patří herním konzolím. King naopak ohlásil za poslední sledované čtvrtletí příjmy z mobilních her ve výši 490 milionů dolarů, jen Candy Crush se na tomto čísle podílí z jedné třetiny.

V poslední době se však potýká s propadem zisků, i tak je ale King hned po finském studiu Rivio, tvůrci veleúspěšných Angry Birds, druhá největší hvězda tohoto herního odvětví. King je doposud podepsán pod více než dvoustovkou herních titulů.

zdroj: BusinessWire
foto: King Digital

Diskuze (0)

Novinka

Anonym