Kdysi populární internetový prohlížeč Opera jde do prodeje za takřka 29 miliard korun

Michal BenatzkyMichal Benatzky

opera
0Zobrazit komentáře

Norský tvůrce internetového prohlížeče Opera potvrdil, že jej za 1,2 miliardy dolarů, tedy asi 28,7 miliard korun, koupí skupina čínských investorů, která je připravena vyplatit všechny aktuální akcionáře s 45% bonusem oproti poslední obchodované ceně na burze. Noví vlastníci se zajímají především o technologie týkající se mobilního softwaru a komprese dat, kterými Opera disponuje.

Mobilní prohlížeč Opera Mini Browser je momentálně čtvrtým nejrozšířenějším internetovým prohlížečem na přenosných zařízeních. Nové investory však více přilákal neustále rostoucí sektor mobilní reklamy, kterému se Opera snaží naplno věnovat, a přes 350 milionů aktivních uživatelů.

prizeo

Přečtěte si takéCustomInk kupuje za několik miliard korun startup se slovenským spoluzakladatelemCustomInk kupuje za několik miliard korun startup se slovenským spoluzakladatelem

Podle zprávy, kterou Opera k obchodu vydala pomůže akvizice čínským firmám Kunlun Tech a Qihoo 360 Software se podstatně lépe a rychleji prosadit na rostoucím čínském trhu. Portfolio společností, které už tito investoři vlastní, se totiž stane základnou pro další rozvoj mobilní reklamy, informuje VentureBeat.

Společnost Opera Software byla založena roku 1995 s cílem vyvinout alternativní webový prohlížeč. Ten začínal původně jako komerční produkt, který je dnes už ale distribuován jako freeware. V současné době funguje Opera v 62 jazykových mutacích.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym