V ČR právě odstartovala crowdfunding platforma Fundlift, která za investici nabídne podíl ve firmě

fundlift-2-main
0Zobrazit komentáře

Investiční skupiny Roklen a Rockaway byly společně u vývoje nové finanční platformy již několik let – po úvodním představení projektu Fundlift, který má nyní pod křídly primárně právě Roklen, si pak zákazníci na jeho spuštění museli počkat takřka rok. Od dnešního dne je ovšem první verze Fundliftu oficiálně k dispozici a nabídne crowdfunding investice do projektů, ve kterých výměnou za ně lze získat přímý podíl.

Projekt bude mít v Česku na starosti jeho CEO, Andrea Lauren, která přes 2 roky působila jako managing director v Roklen Fin. Roklen bude mít zároveň na starosti kompletní proces plateb, které budou regulovány na základě licence vydané ČNB.

didichuxing2

Přečtěte si takéDo tohohle čínského přepravního startupu právě Apple investoval miliardu dolarůDo tohohle čínského přepravního startupu právě Apple investoval miliardu dolarů

O hromadné financování, jak by se dal crowdfunding nazvat, je v posledních letech rostoucí zájem. V roce 2012 jen evropský a americký trh vygeneroval přes 2,5 miliardy dolarů a Fundlift předpokládá, že by se toto číslo mohlo do 7 let dostat až na 100 miliardovou hranici.

fundlift-1

fundlift-3