Do tohohle čínského přepravního startupu právě Apple investoval miliardu dolarů

didichuxing2
0Zobrazit komentáře

Na čínském trhu s přepravními startupy začíná být pořádné horko. Po vstupu Uberu před několika lety v rámci nově vzniklé firmy Uber China se začal jeho největší rival, Didi Chuxing, původně Didi Kuaidi, vzniklý spojením firem Didi Dache a Kuaidi Dache, obracet a mimo prvotní pozice na trhu získal i několik zajímavých investorů.

V únoru letošního roku byla valuace Didi Chuxing přibližně na hranici 20 miliard dolarů, tedy 475 miliard korun. Teď se k hvězdnému seznamu investorů připojuje i Apple s 1 miliardou dolarů, kterou chce posílit diverzifikaci svého portfolia na čínském trhu, což je mimo jiné jeho druhý největší trh, hned po tom americkém.

mit

Přečtěte si takéČeský hardware startup Mitteo hlásí první investici. Ta ho oceňuje na 15 milionů korunČeský hardware startup Mitteo hlásí první investici. Ta ho oceňuje na 15 milionů korun

Apple zároveň v posledním roce přijal vyšší počet automobilových expertů a už dlouho se spekuluje o tom, že plánuje s dalším hráčem vstup na automobilový trh, na kterém by mohl konkurovat jak Googlu a Tesle s autonomními vozidly, tak přímo Uberu s těmi sloužícími pro osobní přepravu.

timcook

To ostatně podle Reuters nepřímo potvrdil i Tim Cook, CEO Applu, který v souvislosti s novou investicí plánuje strategickou návštěvu východu. Didi Chuxing momentálně dosahuje na 11 milionů jízd denně ve 400 čínských městech a drží 87 % čínského trhu, což se zdá jako ideální příležitost ke spojení s gigantem jako Apple v jeho záměrech.