Brněnský Y Soft investoval 2,3 milionu dolarů do českých startupů GreyCortex a Lumitrix

Michal PtáčekMichal Ptáček

Vaclav_Muchna_YSOFT_CEO
0Zobrazit komentáře

Na domácí scéně je opět živo. Brněnská technologická společnost Y Soft, respektive její investiční odnož Y Soft Ventures, se po delší době odhodlala k dalším výrazným investicím. A to konkrétně do českých společností GreyCortex a Lumitrix.

První zmiňovaná společnost vyvíjející řešení Mendel pro analýzu a forenzní monitoring síťového provozu, konkrétně od Y Softu získala 1,3 milionu dolarů, které by měly GreyCortex podpořit při posilování týmů, které se věnují výzkumu a vývoji a zákaznické podpoře. 

Analýza síťového provozu patří mezi poměrně mladé technologie s ohromným obchodním potenciálem. Hlavní přidaná hodnota řešení Mendel spočívá v zapojení pokročilé umělé inteligence. Díky tomu svým zákazníkům dokážeme nabídnout univerzální řešení pro zabezpečení a monitoring sítě,“ říká Petr Chaloupka, CEO ve společnosti GreyCortex.

Druhou zainvestovanou společností je firma Lumitrix, která vyrábí softwarové a hardwarové řešení pro videomapping. Lumitrix pak konkrétně od Y Softu získalo 1 milion dolarů, které využije k vybudování globálních obchodních kanálů a k akceleraci dalšího produktového vývoje.

avast

Přečtěte si takéČeský Avast vytvořil aplikaci, která vyřeší váš problém s přeplněnou fotogalerií a místem v iPhonuČeský Avast vytvořil aplikaci, která vyřeší váš problém s přeplněnou fotogalerií a místem v iPhonu

Firma se rovněž zaměří na hledání nových obchodních příležitostí v prostředí podnikových zákazníků a také na integraci svého řešení s technologiemi Internet of Things využívaných v rámci konceptu tzv. chytrých měst.

„Strategie Y Soft Ventures je založena na podpoře startupů, které jednak vyvíjí inovativní řešení pro firemní zákazníky a zároveň mají nakročeno ke globálnímu obchodnímu úspěchu. GreyCortex i Lumitrix do naší investiční strategie perfektně zapadají. Pomohou nám tak realizovat naši vizi středoevropské komunity propojující mladé technologické firmy s externími investory,“ dodal Miloš Sochor, Managing Partner Y Soft Ventures.

grey

lumitrix

foto: CEO Y Soft – Václav Muchna

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym