Český Avast vytvořil aplikaci, která vyřeší váš problém s přeplněnou fotogalerií a místem v iPhonu

Filip HouskaFilip Houska

avast
0Zobrazit komentáře

Dnešní doba je plná nejrůznějších, užitečných aplikací, které si lze nainstalovat do svého telefonu. Problém je však v tom, že čím více využívaných aplikací, tím více různého obsahu a úměrně také více zabrané kapacity. Řešit tento problém se snaží nová iOS appka Avastu s názvem Avast Photo Space.

Princip aplikace, kterou vytvořil jeden z nejdůvěryhodnějších výrobců zabezpečení pro PC a mobilní telefony, je pak poměrně jednoduchý. Vše spočívá ve správné optimalizaci fotek s vysokým rozlišením tak, aby uvolnily místo v iPhonu až sedmkrát, čímž se opět znatelně navýší kapacita uživatelů pro ukládání dalšího obsahu.

enern-2

Přečtěte si takéEnern investoval 150 milionů Kč do platformy Docplanner, která provozuje portál ZnámýLékař.czEnern investoval 150 milionů Kč do platformy Docplanner, která provozuje portál ZnámýLékař.cz

Optimalizace probíhá na bázi snížení původního rozlišení na hodnoty displeje konkrétního zařízení. Původní fotky však smazány nebudou, nýbrž budou uloženy na Dropbox či Google Drive. Uživatel tedy bude mít k dispozici obě varianty, avšak ta „nižší“ bude uložena v iPhonu, bude dostupná offline a nebude zabírat tolik kapacity, s tím, že optimalizované fotky nebude nijak degradovány na kvalitě.

Photo Space řeší aktuální problém většiny uživatelů, kteří dávají přednost kapacitně malým variantám jablečného smartphonu. Zpravidla to bývá 16 GB. Musí se totiž rozhodovat, zdali své fotky a jiný obsah smažou nebo si zaplatí za dodatečný úložný prostor. S příchodem této chytré aplikace se tímto rozhodovacím procesem nebudou muset zase tak moc zabývat.

„V době, kdy nepřeberné množství aplikací umožňuje uživatelům pořizovat všelijaké záznamy, paměť mobilních telefonů se dokáže snadno zahltit stovkami či tisíci fotkami, videi a obrázky, které jsou pro uživatele cenné. Uživatelé by neměli volit mezí tím, zdali místo na svém telefonu uvolnit, anebo si staré fotky ponechat,” sdělil prezident mobilní divize Avastu Gagan Singh a dodal poznatek ze svých průzkumů, kdy zjistili, že více jak polovina uživatelů platformy iOS využívá 16GB prostor. Právě pro tuto cílovou skupinu bude aplikace především určena, ovšem využívat ji může každý.

Aplikace je nabízena zdarma na App Store.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym