Tento saudskoarabský investiční fond právě investoval astronomických 84 miliard do Uberu

uber
0Zobrazit komentáře

S nadsázkou se tvrdí, že v Saudské Arábii je tolik peněz, že s nimi Saudové ani sami neumějí smysluplně naložit. Ať už to je nebo není pravda, určitě lze říci, že investiční prostředky největšímu arabskému fondu, s názvem Public Investment Fund, rozhodně nechybí. Teď se totiž zasloužil o nejvyšší investici do soukromé společnosti vůbec.

Konkrétně 3,5 miliard dolarů, přibližně 84,5 miliardy korun, investoval fond do nejhodnotnějšího startupu světa: Uberu, který si tak připsal celkově již přes 12,5 miliardy dolarů od 56 různých investorů a fondů. Peníze logicky Uber dále využije na extrémní expanzi, kterou zahájil v dalších státech Evropy a především pak v Asii.

transferwise

Přečtěte si takéOnline směnárna TransferWise se s novou investicí zařadila mezi miliardové startupyOnline směnárna TransferWise se s novou investicí zařadila mezi miliardové startupy

Díky investici tak podle Financial Times vlastní saudský fond přibližně 5 % společnosti, která se oceňuje na 62,5 miliardy dolarů. Uber navíc na americkém území začal s testováním vlastních autonomních vozidel a spekuluje se, že v minulých měsících uzavřel partnerství s několika automobilkami, které projevily zájem o spolupráci na dodeji vozidel pro autonomní účely.