Přední asijští hráči se chystají pustit do historicky největšího investičního fondu se 100 miliardami dolarů

softbank-pepper-robot
0Zobrazit komentáře

V Asii se pomalu schyluje k dalším zásadním událostem, ze kterých by mohl vzejít jeden z největších investičních fondů v historii. Roli by v tom měli hrát dva přední hráči v podobě japonského tech gigantu SoftBank a oficiálního investičního fondu Saudské Arábie – právě Saudská Arábie chce přesunout dlouhodobé finance do dalších projektů, aby posílila ekonomiku upadající díky nízké ceně ropy.

To dokazuje i to, že v průběhu tohoto roku podnikl fond i největší investici do přepravního startupu Uber ve výši 3,5 miliard dolarů, díky které získal přibližně 5 % v celém startupu. SoftBank naopak zaútočil na další klasické technologické firmy – naposledy například výrobce čipů pro Apple nebo Samsung, Arm Holdings, který koupil za 28,5 miliary dolarů.

moley3

Přečtěte si takéToto je první plně robotická kuchyň, která umí připravit až 2000 různých pokrmůToto je první plně robotická kuchyň, která umí připravit až 2000 různých pokrmů

V příštích 5 letech tak chce arabský fond investovat až 45 miliard dolarů, s připojením SoftBank až do výše dalších 25 miliard. Ideálním cílem by pak podle serveru Reuters bylo dosáhnout až na 100 miliard, s tím, že bude třeba pravděpodobně přizvat dalšího investičního partnera, který se role ujme.

Pro arabský fond byl Uber první ze spekulativních investic do technologického sektoru. Celý fond založený již v roce 1971 by pak podle informací mohl v příštích přibližně 10 letech dosáhnout výše od 160 miliard dolarů až po 2 biliony. Do čeho ovšem budou spojené fondy investovat, to je otázkou.

Podívejte se na unikátní systém schopný detekovat drony v místech, kde mohou způsobit nebezpečí

Jiří SvobodaJiří Svoboda

dedrone-your-company
0Zobrazit komentáře

V očích většiny lidí jsou drony skvělou technickou vymožeností, avšak jejich používání má i svou stinnou stránku. Za krátkou dobu své existence stihly způsobit nejeden incident, kvůli tomu, že byly na místech, kde neměly co dělat. Nápadů, jak drony účinně zastavit přišlo v minulosti hned několik, jednu z nejelegantnější variant ale nabízí Dedrone.

Pomocí několika vlastních výrobků, které společně zapadají do jednoho systému, vytvořil mezinárodní tým čtyřiceti lidí platformu, která dokáže snadno, rychle a účinně detekovat jakýkoliv dron v dané lokalitě. Hlavní ideou je vytvořit bezpečnější vzdušný prostor a eliminovat sledování, snahy o teroristické útoky, pašování nebo vandalismus.

spacexmars18

Přečtěte si takéElon Musk představil vizi chystané rakety k cestě na Mars, která by tu mohla být již do 6 letElon Musk představil vizi chystané rakety k cestě na Mars, která by tu mohla být již do 6 let

Hlavní součástkou je DroneTracker – zařízení křížového tvaru, v jehož prostředku se nachází širokoúhlá kamera, v ramenech pak audio senzory, senzor pro noční vidění a Wi-Fi senzor detekující například typ dronu či konkrétní stroj podle sériového čísla. V ideálním případě by těchto modulů mělo být okolo sledované oblasti umístěno několik. Vše se přenáší do krabičky o velikosti routeru přijímající signály ze všech DroneTrackerů.

Fotografien von Jens Distelberg

grok-2

Přečtěte si takéNoví virtuální společníci od Groka se utrhli ze řetězuNabízí režim pro dospělé a plánují únos papeže. Noví virtuální společníci od Groka se utrhli ze řetězu

Mimo přijímání dat umí i odesílat příkazy na připojenou aktivní obranu – rušičky či lasery blokující kameru dronu. Celý systém je ale modifikovatelný a tak obranný perimetr může být vždy uzpůsoben v závislosti na konkrétním místě. K úpravám a nastavení je navíc vše dostupné v přehledné webové aplikaci.

Office Building

Jak drony pomáhají kriminálníkům

Nebezpečí dronů je reálnou věcí, ostatně samotný web Dedrone nabízí celou plejádu videí a článků o tom, co vše dokázaly napáchat. Jeho služby budou směřovat především na stadióny, letiště, datová centra či vládní organizace. Právě zde je totiž riziko nejvyšší. Systém už je instalován i ve věznici Suffolk Country ve státě New York.