Komunikační platforma Slack konečně představila videohovory. Pracoval na nich i český designér

Jiří SvobodaJiří Svoboda

slack-call-830×570-12x
0Zobrazit komentáře

Slack, který změnil způsob, jakým spolu komunikují týmy po celém světě, používají už více než 4 miliony denně aktivních uživatelů. Velká část z nich dlouho tlačila vývojáře k implementování funkce audiohovorů a toto přání bylo brzy vyslyšeno. Nyní na scénu přicházejí i videohovory.

Jedním z členů týmu „Calls“ rámci Slacku, který vyvíjel tyto funkce, je i Čech Pavel Maček. Stal se zde produktovým designérem poté, co Slack odkoupil startup Screenhero, ve kterém dříve pracoval. Právě vyvíjené technologie původního Screenhero mohou a ještě nejspíše budou hrát ve Slacku významnou roli. Pavel shodou okolností mluvil minulý čtvrtek o své práci ve Slacku a svém životě v Silicon Valley na akci v pražských kancelářích STRV.

pavel

Přečtěte si takéScreenhero se s českým designerem Pavlem Mačkem přesouvá do startupu Slack!Screenhero se s českým designerem Pavlem Mačkem přesouvá do startupu Slack!

Videohovory jsou dostupné v nejnovějších verzích desktopových aplikací Slacku na Mac a Windows a také v prohlížeči Chrome. Uživatelé s jejich pomocí mohou komunikovat s kýmkoliv ze svého týmu, ti, kdo jsou navíc předplatiteli jednoho z prémiových plánů, mohou provádět i skupinové hovory až s patnácti spolupracovníky. Funkci lze spustit stejně jako běžné hovory, s tím rozdílem, že po stačí zmáčknout ikonku s kamerou.

1-ui7msvtuzffgmva4ml8rza

Jako bonus přidal Slack přímo do videohovorů možnost reakcí pomocí emojis. Lze tak komunikovat se ztlumeným mikrofonem, i když zrovna nemůžete mluvit. I nadále je ale možné používat ve Slacku komunikační software třetích stran, jako jsou Hangouts od Googlu či Skype od Microsoftu.

Screen-sharing je ve vývoji

Co se týče dalšího rozvoje, Slack odhalil, že pracuje i na řešení screen-sharingu přímo ve své platformě. Jedná se o stejnou věc, která se před aktivizací vyvíjela ve Screenhero, proto i v přípravách této funkce bude mít Pavel Maček pozici jednoho z hlavních mozků.

1

foto: Slack

If No Reply: nástroj, který umí automatizovat zasílání e-mailů přímo v prostředí Gmailu

follow
0Zobrazit komentáře

Takřka každý startup i větší firma musí řídit obchodní aktivity, a většina z nich k tomu stále využívá klasický e-mail, případně na něj navázané nástroje. Hlavní funkcí takových nástrojů je především usnadnění, které ušetří čas celému týmu a zároveň automatizace některých úkonů a zvýšení prodejů.

Jednoduchý nástroj If No Reply, který se integruje přímo do prostředí Gmailu, umí na základě přednastavených kritérií automaticky rozesílat tzv. follow-upy, tedy e-maily, které se rozesílají v návaznosti na první, které zůstaly bez odpovědi. Tak se například po zaslání cenové nabídky nebo slevy pro online produkt dá automaticky znovu připomínat potencionálnímu zákazníkovi a získat jeho reakci.

far

Přečtěte si takéAmbiciozní konkurent Tesly, startup Faraday Future už brzy představí svůj první elektrický vůzAmbiciozní konkurent Tesly, startup Faraday Future už brzy představí svůj první elektrický vůz

If No Reply umí nejen e-maily správně načasovat, buď na základě časového rozmezí nebo dle určité akce, ale zároveň je personalizovat a tím v příjemci e-mailu vyvolat pocit, že je odesílá někdo manuálně. Prvních 14 dní je pro vyzkoušení nástroje zdarma, stejně jako další využití až pro 20 kontaktů. Placené plány začínají na 10 dolarech měsíčně do 200 kontaktů, 20 dolarech do 500 kontaktů a 40 dolarech při neomezeném počtu.

noreply