Screenhero se s českým designerem Pavlem Mačkem přesouvá do startupu Slack!

pavel

Slack se stal jako komunikační platforma senzací pro nespočet nových i stávajících startupů a neustále se snaží vylepšovat svižným tempem, což se mu bezesporu daří. Nyní rozšiřuje klasický chat o konferenční hovory, video nebo sdílení obrazovky, s čímž souvisí akvizice teprve 2 roky starého startupu Screenhero, ve kterém pracuje také český designer Pavel Maček. Ten se s námi podělil o několik podrobností.

slack

Přečtěte si také8 měsíců starý startup Slack raisuje přes 2,4 miliardy Kč

Podle našich odhadů se podařilo Screenhero včetně 6 lidí (4 co-foundeři + 2 zaměstnanci) odprodat za částku mezi 15-25 miliony dolarů a všichni se momentálně přesouvají do Slack HQ o pár ulic dále v centru San Francisca – pozice zůstávají neměnné. Screenhero jako takové se ovšem časem, po plné integraci uzavře.

Do Screenhero bylo za celou dobu proinvestováno 2,6 milionů dolarů, ve firmě měli podíl i zaměstnanci, kteří získali nejen hotovost, ale i akcie Slacku. Celý deal probíhal takřka 7 měsíců.

03-01

Slack jinak momentálně podle TechCrunche využívá přes 365 000 aktivních uživatelů a na investicích se jim podařilo získat již 4,5 miliardy korun! Ve firmě aktuálně pracuje cca. 100 zaměstnanců.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina