Podívejte se do nových kanceláří české vývojářské firmy Ackee v Karlíně

redakceredakce

0Zobrazit komentáře

Pražská vývojářská společnost Ackee, která patří k nejvýraznějším českým technologickým firmám na poli vývoje mobilních aplikací, se nedávno se svým 50ti členným týmem přestěhovala z původních kanceláří v pražských Dejvicích do zbrusu nového, stylového sídla v karlínském Danube House.

A takhle to vypadá uvnitř…

„K letošnímu stěhování z Dejvic do Karlína se firma rozhodla především z kapacitních důvodů. Za své nové sídlo si společnost zvolila nejvyšší patro v karlínském Danube House. K dispozici má 500m2 s terasou a výhled od Žižkovské veže po Pražský hrad. Exkluzivitu prostoru podtrhuje výška stropu, která dosahuje v nejvyšším bodě přes 8 metrů.
“Špičatý tvar budovy nám připomíná, co jsme pro naše klienty – technologická špička. To se nám líbilo,” dodává s úsměvem poslední ze tří zakladatelů, Dominik Veselý.

petr

Přečtěte si takéJak by měla vypadat ideální spolupráce s investorem z pohledu CEOJak by měla vypadat ideální spolupráce s investorem z pohledu CEO

Interiér byl vytvořen na míru podle architektonického návrhu studia VZ Architekti, který schvalovalo nejen vedení, ale i zaměstnanci firmy. Nechybí v něm proto mezi “ajťáky” populární stolní tenis, houpačka, relaxační prostory, tiché zóny nebo místnost s jukeboxem a šipkami pojmenovaná výstižně Non-stop. Dominantu celého prostoru tvoří pět obřích písmen A C K E E, která jsou zakomponována jako funkční části interiéru“.

Lokalita: Danube House – Karlín, Praha 8
Datum dokončení: 2017
Velikost: 500 m2
Design: VZ architekti
Fotky: Tomas Hercog

ackee-kancelare-1

Vestavěné patro nabízí výhled na celou kancelář

ackee-kancelare-2

Recepce

ackee-kancelare-3

Prostory pražských kanceláří Ackee

ackee-kancelare-23

Jednačka

ackee-kancelare-4

Podium pro konference a meet upy

ackee-kancelare-5

Kancelář pro vedení firmy

ackee-kancelare-6

Break point

ackee-kancelare-7

Open space a silentboxy po stranách

ackee-kancelare-9
ackee-kancelare-8
ackee-kancelare-22

Silent box

ackee-kancelare-10

Silent box

ackee-kancelare-11
ackee-kancelare-12

Prostor sloužící k občerstvení i odpočinku

ackee-kancelare-13

Jukebox

ackee-kancelare-14

Neonové osvětlení

Mark Zuckerberg navštívil vývojové centrum Oculus Rift. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř

Michal PtáčekMichal Ptáček

0Zobrazit komentáře

Zakladatel Facebooku: Mark Zuckerberg nedávno navštívil ve městě Redmond ve státě Washington vývojové centrum Oculus Rift, tedy firmy zaměřující se na augmentovanou a virtuální realitu, kterou právě Facebook před třemi lety za zhruba 2 miliardy dolarů koupil.

Na svém osobním facebookém profilu, se pak následně Mark Zuckerberg podělil s ostatními uživateli o fotky z návštěvy centra, kde tým v čele s Michaelem Abrashem vyvíjí a zlepšuje technologie jako eye tracking (sledování pohybu očí), smíšenou realitu a nové možnosti mapování lidského těla.

cupr

Přečtěte si takéRozvozová služba Rohlik.cz expanduje do dalších 5 měst, kde doručí nákup už za pár hodinRozvozová služba Rohlik.cz expanduje do dalších 5 měst, kde doručí nákup už za pár hodin

Hlavním cílem je pak dle Zuckerberga implementovat virtuální a augmentovanou realitu do dostatečně malého zařízení (ideálně brýlí), které si můžete vzít všude s sebou, a které vám umožní ve virtuálním světě komunikovat a prožívat autentické zážitky, které budou k nerozeznání od zážitků z reálného světa.

Takhle to vypadá uvnitř…

oculus-1

Vstup do budovy

oculus_2

Mark Zuckerberg testuje rukavice, se kterými můžete kreslit nebo například střílet „pavučiny“ jako ve filmu Spiderman

oculus-3

Zvukově izolovaná komora

oculus-5

foto: Mark Zuckerberg