Online bot Buoy umí pomocí umělé inteligence zjistit pravděpodobnou nemoc s 90% přesností

buoym
0Zobrazit komentáře

Dnes můžeme již s klidem říct, že zdravotnictví a metody, které se používají pro léčení pacientů jsou na několikanásobně lepší úrovni, než tomu bylo ještě nedávno. Bohužel přístup ke kvalitní zdravotní péči je v mnoha zemích stále problematický – ať už jde o cenu, dostupnost nebo třeba i kvalitu personálu. Je to tak nyní v rámci Silicon Valley jedno z nejžhavějších témat, které se snaží startupy řešit novým přístupem.

Nedávno jsme například psali o startupu Forward, který v San Franciscu provozuje moderní lékařskou ordinaci s těmi nejnovějšími nástroji pro digitální analýzu těla s napojením na umělou inteligenci. Ten dovoluje dokonce předpovídat pomocí nositelných zařízení, že se blíží selhání některého z orgánů, mrtvice, infarkt nebo třeba jen nevolnost.

emblem2

Přečtěte si takéS tímto nástrojem si za pár minut vytvoříte logotyp a jednoduchý web pro svůj startupS tímto nástrojem si za pár minut vytvoříte logotyp a jednoduchý web pro svůj startup

V rámci zdokonalování péče se nyní z několikaletého vývoje na trhu objevil startup Buoy, který za pomoci dat a umělé inteligence mění způsob, jakým řešíme své zdraví. Přináší totiž online nástroj, respektive bot, který je schopen, podobně jako při konverzaci s doktorem, odhadnout, jaká nemoc by vás podle zadaných symptomů měla trápit.

buoy

Na základě toho pak bot nabídne řešení možného problémů, ať už něco v domácnosti, zakoupení určitého léku, návštěvu lékaře nebo jen konzultaci po telefonu. Data o více než 1600 různých diagnozách jsou pak založena na 30 tisících různých otázkách položených více než 5 milionům pacientům a na 18 tisících lékařských spisech. Průměrná úspěšnou s diagnózou je podle Buoy na hranici 91 procent.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym