Tato chytrá aplikace vám dokáže přesně připomenout, kdy máte odeslat důležitou zprávu

Filip HouskaFilip Houska

scheduled_main1000px
0Zobrazit komentáře

Každému se již někdy stalo, že zapomněl odeslat zprávu svým blízkým či kolegům k narozeninám, výročí svatby, Vánocům nebo Novému roku a následně toho litoval. Pro osoby, které tímto „trpí“, existuje řada způsobů, jak mít důležitá data pod kontrolou (kalendář či poznámky v telefonu), avšak patrně žádný není tak elegantní a jednoduchý jako aplikace Scheduled od nizozemského startupu Brthrs Agency.

Ta je postavena na jednoduchém principu. Uživatel si nejprve zvolí kontakt, kterému chce zprávu poslat, nachystá („přednapíše“) si text a následně určí čas, kdy ho má Scheduled upozornit na odeslání. Jakmile čas přijde, objeví se tradiční push notifikace, která uživatele dostane přímo do rozhraní aplikace, odkud může text rychle odeslat. Po zaslání je možné si tuto upomínku ihned smazat – v opačném případě by totiž upozornění chodilo každý rok ve stejné datum (narozeniny, svátek, výročí apod.).

daptlymirror_main1000px

Přečtěte si takéNový startup Daptly vytváří zrcadlové displeje pro chytrou domácnost, které lze ovládat hlasem a gestyNový startup Daptly vytváří zrcadlové displeje pro chytrou domácnost, které lze ovládat hlasem a gesty

Aplikace, která je nyní dostupná prozatím pouze pro iOS, spolupracuje nejen s nativním rozhraním pro odesílání textových zpráv (včetně iMessage), ale i s aplikacemi třetích stran jako Messenger, WhatsApp, Telegram nebo Twitter. Scheduled ostatně nemusí být využívána jen pro texty, nýbrž i pro hovory, což je také jednou z možností, která se uživateli ve finální fázi nabídne.

scheduled_boost

Do budoucna lze očekávat například propojení s pracovní sítí LinkedIn, podporu služby Slack a integraci do systému watchOS (Apple Watch). Mnohým uživatelům by se hodila i funkce, díky které by se přednastavená zpráva automaticky odeslala, ovšem to momentálně – alespoň legální cestou – není možné, protože něco takového zakazuje přímo Apple.

scheduled_1

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na App Store.

Foto: Scheduled Press Kit

Švýcarská pošta začala doručovat laboratorní vzorky pomocí bezpilotních dronů

Filip HouskaFilip Houska

swisspost_4
0Zobrazit komentáře

Technologie kompaktních bezpilotních letounů – dronů – je dobře využitelná v různých průmyslových odvětvích, avšak největší smysl dávají patrně pro transport. Tomu věří například společnost Ehang, která chystá drona pro přepravu lidí a nebo nově také švýcarská Swiss Post.

Ta totiž vidí skvělé využití v lékařství, a tak uzavřela partnerství se dvěma švýcarskými nemocnicemi v Luganu, na základě kterého testuje autonomní doručování laboratorních vzorků právě pomocí dronů. Do dnešního dne provedla na trase Ospedale Italiano-Ospedale Civico okolo 70 zkušebních letů a do příštího roku by se tato služba stát legitimním doplňkem pro luganské zdravotnictví.

newshepard_1

Přečtěte si takéTakto vypadá interiér kapsle Blue Origin, která má již příští rok dopravovat lidi do vesmíruTakto vypadá interiér kapsle Blue Origin, která má již příští rok dopravovat lidi do vesmíru

I když byl koncept využívání dronů pro účely medicíny již aplikován, a to konkrétně firmou Zipline v oblasti africké Rwandy, tak teď se jedná vůbec poprvé o komerční nasazení v městských oblastí. Ono ostatně není moc jednoduché létat s drony ve městech ze zákonného hlediska (šance zranění obyvatel), nicméně od začátku roku tuto situaci řeší Swiss Post se švýcarským úřadem pro civilní letectví (FOCA).

swisspost_1

Efektivní a nenáročná metoda přepravy

Pro rychlý autonomní transport laboratorních vzorků využívá Swiss Post kvadrokoptéry od amerického výrobce Matternet, které dokáží naráz naložit do spodní části až 2kg náklad, urazit 20 kilometrů a zrychlit až na 36 km/h. Nechybí jim ani infračervené senzory pro vzlet/přistání a pro hrozící nebezpečí i zabudovaný padák, pomocí kterého dron hladce přistane a nepoškodí připevněný balíček.

swisspost_2

O nakládku, která je ve své podstatě ideálním materiálem pro „dronovou dopravu“ (malá váha, kompaktní rozměry, rychlé doručení), se bude starat vyškolený nemocniční personál. Ten drona pomocí aplikace v telefonu „vypustí“ na cestu, na jejíž konci bude stát člen personálu druhé nemocnice, který náklad převezme.

swisspost_3

Swiss Post vidí v dronech slibnou budocnost

the-chainsmokers

Přečtěte si takéJedni z nejlépe placených DJů mají i miliardový startupový fondPřed den byznys, v noci hudba. Jedni z nejlépe placených DJů světa mají i miliardový startupový fond

Švýcarský logistická firma tvrdí, že s drony určenými pro autonomní přepravu s komerčním využitím začala experimentovat jako jedna z prvních na světě, a vše nasvědčuje tomu, že bude tuto metodu nadále pilovat. Podle ní se totiž jedná o nevyhnutelný doplněk k tradičním způsobům převozu. Dodává však, že nikdy by nemělo dojít k celkovému nahrazení.

swissport_5

Foto: Swiss Post Media