Česká Etnetera loni dosáhla na obrat ve výši 426 milionů Kč

Michal PtáčekMichal Ptáček

etnetera-h

Kanceláře Etnetery v pražských Holešovicích

0Zobrazit komentáře

Česká digitální skupina Etnetera Group, jejíž společnost Etnetera a.s. se věnuje především zakázkovému vývoji webových a mobilních aplikací pro klienty jako Škoda, O2, Albert nebo Fortuna, má za sebou z pohledu růstu další zajímavý rok. V uplynulém fiskálním roce 2016 totiž skupina dosáhla na obrat ve výši 426 milionů Kč, při zisku 48 milionů Kč.

mana

Přečtěte si takéAlza.cz se pouští do prodeje potravin. Nově nabízí českou alternativní stravu MANAAlza.cz se pouští do prodeje potravin. Nově nabízí českou alternativní stravu MANA

Největším dílem pak do skupiny z tohoto pohledu přispěla právě Etnetera a.s., která se na celkovém obratu podílela částkou 212 milionů Kč, při provozním zisku 35 milionů Kč. Další společnost ze skupiny, konkrétně Etnetera Motion, pak svůj obrat dostala na 50 milionů Kč, společnost Fragile media pak na 94,5 milionů Kč.

Plány pro následující rok pak spoluzakladatel společnosti Václav Bittner vidí takto…

„Současným cílem Etnetera Group je maximální zaměření na technologie. Po internetu a revoluci chytrých telefonů se otevírají nové cesty, které změní technologickou mapu světa, a Etnetera Group na ní chce být. Změny se budou týkat zejména těchto oblastí: energetika, mobilita, umělá inteligence, robotika, virtuální realita,”

Prvním krokem v tomto směru jsou investice do projektů Battswap a VRgineers zaměřující se na vývoj VR technologií a nebo organizace konference Future Port Prague, jejímž je CzechCrunch mediálním partnerem.

Alza.cz se pouští do prodeje potravin. Nově nabízí českou alternativní stravu MANA

Jiří SvobodaJiří Svoboda

mana
0Zobrazit komentáře

Internetový gigant Alza.cz se už nějakou dobu angažuje daleko za prodejem elektroniky a aktuálně nabízí i rozsáhlé sekce médií, kosmetiky, sportů, hraček nebo hobby. Dneškem počínaje se však novou položkou, náhradou běžného jídla MANA, zařadí i mezi prodejce potravin.

Doposud distribuce tohoto alternativního jídla probíhala především přes domovský eshop mojemana.cz, její výrobci proto uvádí, že kvůli velké poptávce začínají využívat maloobchodních sítí. Prvním partnerem v tomto kroku je přitom Alza.cz, která má kromě největšího eshopu v Česku k dispozici i více než stovku výdejních míst.

smida

Přečtěte si takéPražské Twisto hlásí přes 200 tisíc uživatelů a zařazení do TOP 50 fintech startupů světaPražské Twisto hlásí přes 200 tisíc uživatelů a zařazení do TOP 50 fintech startupů světa

Neméně důležitým cílem je i přiblížit tuto alternativu většímu počtu lidí. Alza nabídne samotný prášek, prášek v balení s odměrkou a lahví nebo již umíchaný nápoj, tzv. MANA Drink, se kterým již v roce 2015 firma začínala pod značkou SUPER MANA. Ceny přitom zůstávají stejné jako původně, stejně tak i doprava je stále zdarma.

mana-drink-box

Je to další krok k tomu být svým zákazníkům blíže, zajistit jim dobrou dostupnost našich produktů a odstraňovat tak všechny překážky ke snadnému a zdravému stravování,“ uvedl Jakub Krejčík, vynálezce MANY a zakladatel společnosti.

MANA podle jejich výrobců může být úplnou náhradou stravy nebo jen chvilkovou zdravou alternativou. Sám Jakub Krejčík žil pouze na Maně po dobu jednoho měsíce, kdy byl pod dohledem lékařů. MANA ovšem není tím jediným do Alza v rámci potravin nabízí – do sekce camping a outdoor totiž zařadila i další produkty, které slouží jako jídlo ideální na cesty.

mana (2)

Obrat 52 milionů po dvou letech

LILO & STITCH

Přečtěte si takéJe Lilo & Stitch remake, co má smysl? Film porazil i Toma CruiseDávají remaky animáků od Disneyho smysl? Nový film porazil i Toma Cruise a míří k miliardě dolarů

Společnosti Heaven Labs, která MANU vyrábí, byla založena v roce 2014. Následující rok dosáhla na obrat 23 milionů korun, minulý rok pak tento údaj činil už 52 milionů korun a dá se očekávat, že díky zapojení Alzy nadále exponenciálně poroste. Firma aktuálně zaměstnává 20 lidí a sídlí v pražské Uhříněvsi, s tím, že 30% veškerých jejích prodejů putuje do zahraničí.

mana (3)

Inspirace k vytvoření původní práškové verze MANY přišla od amerického Soylentu, první výsledek se mu však podobal příliš, což bylo české firmě v začátcích vyčítáno.