Seznam.cz spustil pro iPhone své jízdní řády s integrací služby Mapy.cz

Filip HouskaFilip Houska

pubtran_073117_mp
0Zobrazit komentáře

Pro rychlé a snadné zjištění aktuálních jízdních řádů je jedním z nejsilnějším hráčů IDOS, který zpravidla funguje velice spolehlivě. Do rybníčku mu nicméně začíná vstupovat Seznam.cz, jenž i přes boje s firmou Chaps, která drží monopol na takřka veškerá zdrojová data jízdních řádů, vypouští svou vlastní verzi pro vyhledávání spojů veřejné hromadné dopravy.

Novinka pod hlavičkou firmy miliardáře Iva Lukačoviče přichází hned ve dvou variantách – jedna je určena pro klasické webové rozhraní a druhá pro telefony ve formě aplikace. Nové webové jízdní řády, které jsou aktuálně v betaverzi, jsou rovnou propojené se službou Mapy.cz, nabízí možnost zjištění celkového procesu z bodu A do bodu B a jak se dalo očekávat, důraz je kladen na přehlednost, spolehlivost a jednoduchost.

v1_nanitsmaskot_te_cz

Přečtěte si takéČeský startup Nanits Universe, který inovuje čtení komiksů, chce na Fundliftu vybrat 3,5 milionu KčČeský startup Nanits Universe, který inovuje čtení komiksů, chce na Fundliftu vybrat 3,5 milionu Kč

Mobilní aplikace pod názvem Pubtran, která je nově dostupná i na iOS, je založena na podobném principu a také podporuje automatickou synchronizaci s Mapy.cz. Jednoduše řečeno, je to v mnoha směrech totožné například se zmíněnou službou IDOS, ale i tak se zde naskýtají dodatečné funkce, které uživatel může ocenit.

Jednou z nich je třeba rychlé swipnutí po vybraném spoji (autobus, tramvaj, metro, chůze či jakákoliv jejich kombinace) za účelem zobrazení dalších časů. Uživateli tedy odpadá nutnost scrollování, ale pouze efektivnějšího posouvání ze strany na stranu. Dále také rozhraní například doporučuje, do jakého vagónu v metru je nejlepší nastoupit. Nechybí ani podpora SMS lístků, listování historií všech spojů nebo přidání spoje do seznamu oblíbených.

Webovou službu můžete vyzkoušet na seznam.cz/jizdnyrady, aplikaci naopak zdarma stáhnete na App Store či Google Play. K dispozici je celá Česká republika, Slovensko a nevídaně i Švýcarsko a vybraná města z Itálie, Španělska či Francie.