Česká carsharingová aplikace HoppyGo zahajuje provoz v Brně

Filip HouskaFilip Houska

hoppytop
0Zobrazit komentáře

V první polovině letošního roku se na českém trhu objevila nová platforma, která naplňuje koncept sdílení aut mezi lidmi – HoppyGo. Tato mobilní aplikace od tvůrců ze společnosti Creative Dock, která si klade za cíl snížit počet vozů ve městech a zároveň tak snížit náklady lidem, jež auty nejezdí tak často, však doposud fungovala pouze v Praze. Nyní se nově dostává i do moravské metropole.

HoppyGo, hlavní konkurent služby SmileCar od Jana Charouze a dopravce LEO Express, je oficiálně dostupné i v Brně, což startup v úterý 19. září odprezentoval v brněnském podniku Café Pilát. Tam se sešlo jak vedení, tak i fanoušci a uživatelé, kteří o fenoménu carsharingu diskutovali.

statusdroid2

Přečtěte si takéČeský startup Statusdroid, který hlídá výpadky webů, míří na konferenci TechCrunch DistruptČeský startup Statusdroid, který hlídá výpadky webů, míří na konferenci TechCrunch Distrupt

Své slovo měl i ředitel projektu Edward Meegan, který expanzi na brněnský trh komentoval následovně:

„Carsharing není jen pro obyvatele Prahy. Jsme velmi rádi, že se lidé z jiných měst zapojují do fungování HoppyGo a chceme jim v tom co nejvíc vycházet vstříc. V Brně o službu roste celkem rychle zájem. Proto jsme uspořádali tuhle akci pro nové majitele aut ochotné své auto půjčit, i širší publikum, které má o carsharing zájem, aby se kdokoli mohl napřímo zeptat jak co funguje.”

V Praze se daří

Pár dní zpátky zveřejnilo HoppyGo zajímavé statistiky z provozování po Praze. Uvedlo, že čtyři měsíce po spuštění mělo v nabídce okolo 240 aktivních aut, která se půjčila v průměru třikrát měsíčně. Je tedy zřejmé, že na trend P2P půjčování vozů lidé slyší, a proto služba rozšiřuje své pole působnosti do dalších měst.

Brněnský startup Flatio nově podporuje platby Bitcoinem za střednědobé pronájmy bytů

Michal PtáčekMichal Ptáček

flatio
0Zobrazit komentáře

Startup Flatio.cz, který lidem umožňuje pronajmout si byt na dobu od 1 až 6 měsíců, představil zajímavou novinku. Uživatelé služby, která aktuálně funguje v Praze, Brně, Ostravě, Vídni, Bratislavě a Berlíně, totiž za pronájem nově mohou platit prostřednictvím Bitcoinů, čímž se Flatio zařazuje mezi zatím stále poměrně úzkou skupinu realitních služeb, které něco takového umožňují.

Prostřednictvím Bitcoinu, který je stále populárnějším platícím prostředkem například mezi digitálními nomády, je na Flatio nyní možné zaplatit celý pronájem, až na výjimku v podobě rezervačního poplatku. Ten činí 500 Kč a je nutné ho uhradit v klasické měně.

Adam Hotovy

Přečtěte si takéAdam Hotový z Render Legion: těsně po prodeji firmy za stovky milionů Kč jsem dostal chuť zajít si na pivoAdam Hotový z Render Legion: těsně po prodeji firmy za stovky milionů Kč jsem dostal chuť zajít si na pivo

„Zájem o platby v bitcoinech jsme zpozorovali v srpnu s otevřením nabídek v Berlíně. Očekáváme tak, že bitcoin bude mít úspěch v těch největších evropských městech, kam chceme v následujících měsících také expandovat. „Naším cílem je přinášet technologické vymoženosti, které mají praktické využití. Donedávna jsme takto kryptoměny nevnímali, ale Berlín vše změnil.

Naší vizí je vždy přicházet s nejmodernějšími technologiemi, které zjednoduší pronájem bytu přes internet. Dnes zvažujeme, jak je možné využít více umělou inteligenci nebo rozšířenou realitu, říká zakladatel a CEO Flatio, Radim Rezek

Samotnou technickou realizaci platby Bitcoinem má na starost platební brána GoPay, která dle tvůrců bude účtovat uživatelům služby Bitcoiny vždy na základě aktuálního kurzu. Pronajímatelé a majitelé nemovitostí naopak vyúčtování dostanou v místní měně, tedy například v českých korunách nebo eurech.