České Liftago získalo investici ve výši desítek milionů korun a expanduje do dalších měst

liftagoinv

Juraj Atlas, Michal Mička a Ondřej Krátký

Tuzemská alternativa klasických taxislužeb Liftago, které v roce 2013 založili Ondřej Krátký, Martin Hausenblas a Juraj Atlas, se chystá na masivní růst. K tomu mu pomůže nová investice ve výši desítek milionů korun od INCOMMING Ventures Michala Mičky, který výměnou za ni získá 13% podíl v celém startupu.

Investice by měla urychlit expanzi na další trhy, konkrétně pak do Zlína, Liberce, Plzně a zároveň postupné rozšíření na v pořadí již druhý zahraniční trh, do maďarské Budapešti. Liftago dosud fungovalo pouze v Praze, Brně, Ostravě a také Bratislavě.

butterfield

Přečtěte si takéSlack získává další obrovskou investici, která posunuje hodnotu startupu na 5,1 miliard dolarů

“Naším cílem je pokrýt největší města v ČR a vytvořit národní platformu taxi, která svou poptávkou pomůže dalším službám v oblasti přepravy a propojení s největšími dopravci. S Michalem Mičkou v zádech můžeme navíc konečně začít realizovat i naše dlouhodobé mezinárodní ambice. Bude na co se těšit,” doplňuje Ondřej Krátký, spoluzakladatel Liftaga.

liftago_driver

Foto: Liftago

Aplikace Liftago

Liftago si za dobu svého působení získalo přes půl milionu stažení aplikace s průměrným dojezdem kolem 5 minut. Zaměřit by se startup chtěl kromě expanze i na rozšíření firemních zákazníků, kterých nyní eviduje zhruba 500.

Foto: Liftago