Tesla chce ze svých dobíjecích stanic Supercharger udělat i místa pro občerstvení

Filip HouskaFilip Houska

teslasupercharger
0Zobrazit komentáře

Dobíjení elektrického vozidla zpravidla trvá déle než tradiční tankování. Majitelé tak dobíjením tráví podstatně delší čas, který by se dal využít mnohem efektivněji. S řešením chce přijít Tesla, americká automobilka Elona Muska, která pro dobíjení svých elektrovozů už před několika lety vyvinula takzvané Superchargery.

Ta chce nyní tyto stanice přetransformovat na místa, kde si řidiči mohou odpočinout a zároveň se občerstvit. Tento plán prezentoval na konferenci FSTEC technologický ředitel Tesly J. B. Straubel.

hoppytop

Přečtěte si takéČeská carsharingová aplikace HoppyGo zahajuje provoz v BrněČeská carsharingová aplikace HoppyGo zahajuje provoz v Brně

Podle něj se má jednat o takzvaný Convenience Store, respektive formát maloprodejny s nabídkou specifického druhu zboží (podobně jako benzínky). Tam by se mělo nabízet nejen jídlo a pití, ale také třeba možnost vstupu do koupelny. Tato místa by měla odstartovat ve Spojených státech s možnou budoucí expanzí do jiných zemí včetně České republiky.

„Lidé přijdou (ke stanicím Supercharger, pozn. red.) a stráví tam 20 či 30 minut. Během této doby chtějí jíst, dát si šálek kávy nebo použít toaletu,” vysvětluje Straubel serveru GrubStreet a dodává, že i přes tuto iniciativu nemá Tesla v plánu rozjet plnohodnotné restaurační služby.

V Česku tento koncept „neoficiálně” funguje

I když se plánuje, že tyto rychlodobíjecí stanice budou v nejbližší době dostupné v Praze nebo Olomouci, zatím je metoda nejrychlejšího dobití Tesly k dispozici pouze na jednom místě – u dálnice D1 blízko Humpolce.

Tam jsou Superchargery nabízeny v areálu benzínové stanice Benzina, kde je pro řidiče občerstvení zajištěné, ovšem nikoliv v rámci Convenience Stores od Muskovy firmy, ale díky prodejně pod hlavičkou Benziny.

Foto: Tesla, ecoFuture.cz

Diskuze (0)

Novinka

Anonym