Česká carsharingová aplikace HoppyGo zahajuje provoz v Brně

Filip HouskaFilip Houska

hoppytop
0Zobrazit komentáře

V první polovině letošního roku se na českém trhu objevila nová platforma, která naplňuje koncept sdílení aut mezi lidmi – HoppyGo. Tato mobilní aplikace od tvůrců ze společnosti Creative Dock, která si klade za cíl snížit počet vozů ve městech a zároveň tak snížit náklady lidem, jež auty nejezdí tak často, však doposud fungovala pouze v Praze. Nyní se nově dostává i do moravské metropole.

HoppyGo, hlavní konkurent služby SmileCar od Jana Charouze a dopravce LEO Express, je oficiálně dostupné i v Brně, což startup v úterý 19. září odprezentoval v brněnském podniku Café Pilát. Tam se sešlo jak vedení, tak i fanoušci a uživatelé, kteří o fenoménu carsharingu diskutovali.

statusdroid2

Přečtěte si takéČeský startup Statusdroid, který hlídá výpadky webů, míří na konferenci TechCrunch DistruptČeský startup Statusdroid, který hlídá výpadky webů, míří na konferenci TechCrunch Distrupt

Své slovo měl i ředitel projektu Edward Meegan, který expanzi na brněnský trh komentoval následovně:

„Carsharing není jen pro obyvatele Prahy. Jsme velmi rádi, že se lidé z jiných měst zapojují do fungování HoppyGo a chceme jim v tom co nejvíc vycházet vstříc. V Brně o službu roste celkem rychle zájem. Proto jsme uspořádali tuhle akci pro nové majitele aut ochotné své auto půjčit, i širší publikum, které má o carsharing zájem, aby se kdokoli mohl napřímo zeptat jak co funguje.”

V Praze se daří

Pár dní zpátky zveřejnilo HoppyGo zajímavé statistiky z provozování po Praze. Uvedlo, že čtyři měsíce po spuštění mělo v nabídce okolo 240 aktivních aut, která se půjčila v průměru třikrát měsíčně. Je tedy zřejmé, že na trend P2P půjčování vozů lidé slyší, a proto služba rozšiřuje své pole působnosti do dalších měst.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym