Česká carsharingová aplikace HoppyGo zahajuje provoz v Brně

Filip HouskaFilip Houska

hoppytop

V první polovině letošního roku se na českém trhu objevila nová platforma, která naplňuje koncept sdílení aut mezi lidmi – HoppyGo. Tato mobilní aplikace od tvůrců ze společnosti Creative Dock, která si klade za cíl snížit počet vozů ve městech a zároveň tak snížit náklady lidem, jež auty nejezdí tak často, však doposud fungovala pouze v Praze. Nyní se nově dostává i do moravské metropole.

HoppyGo, hlavní konkurent služby SmileCar od Jana Charouze a dopravce LEO Express, je oficiálně dostupné i v Brně, což startup v úterý 19. září odprezentoval v brněnském podniku Café Pilát. Tam se sešlo jak vedení, tak i fanoušci a uživatelé, kteří o fenoménu carsharingu diskutovali.

statusdroid2

Přečtěte si takéČeský startup Statusdroid, který hlídá výpadky webů, míří na konferenci TechCrunch Distrupt

Své slovo měl i ředitel projektu Edward Meegan, který expanzi na brněnský trh komentoval následovně:

„Carsharing není jen pro obyvatele Prahy. Jsme velmi rádi, že se lidé z jiných měst zapojují do fungování HoppyGo a chceme jim v tom co nejvíc vycházet vstříc. V Brně o službu roste celkem rychle zájem. Proto jsme uspořádali tuhle akci pro nové majitele aut ochotné své auto půjčit, i širší publikum, které má o carsharing zájem, aby se kdokoli mohl napřímo zeptat jak co funguje.”

V Praze se daří

Pár dní zpátky zveřejnilo HoppyGo zajímavé statistiky z provozování po Praze. Uvedlo, že čtyři měsíce po spuštění mělo v nabídce okolo 240 aktivních aut, která se půjčila v průměru třikrát měsíčně. Je tedy zřejmé, že na trend P2P půjčování vozů lidé slyší, a proto služba rozšiřuje své pole působnosti do dalších měst.