Český fintech startup Twisto.cz získává investici ve výši 5 milionů eur a expanduje do Polska

Michal PtáčekMichal Ptáček

Michal Smida_2

Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista

0Zobrazit komentáře

Budou tomu již téměř 2 roky, co česká fintech služba Twisto.cz sídlící v pražském Karlíně, která svým uživatelům umožňuje platit za zboží až s několikatýdenním odkladem, proplácet jedním klikem složenky a faktury a zároveň sledovat jejich denodenní finanční výdaje, získala investici od českého finančního giganta Partners.

Adam Hotovy

Přečtěte si takéAdam Hotový z Render Legion: těsně po prodeji firmy za stovky milionů Kč jsem dostal chuť zajít si na pivoAdam Hotový z Render Legion: těsně po prodeji firmy za stovky milionů Kč jsem dostal chuť zajít si na pivo

Nyní s plánovou expanzí startupu na ostatní evropské trhy, přichází další, zatím nejvyšší investice ve výši 5 milionů eur, v přepočtu zhruba 130 milionů Kč. Tu Twisto, v němž drží podíl české investiční skupiny Miton a Enern a bývalý špičkový polský bankéř Cezary Smorszczewski, získává hned od dvojice nových investorů, kterými jsou ING Group z Nizozemska a rakouská pojišťovna UNIQA. Ty startupu v jehož čele stojí jeho zakladatel Michal Šmída (foto nahoře), pomůžou v první fázi právě s rozšířením služby do ostatních zemí střední a východní Evropy.

„Nehledali jsme pouze finance, ale především partnera, který nám pomůže expandovat na další trhy v rámci střední a východní Evropy. ING a UNIQA nám dávají perfektní startovací pozici nejenom růst v České republice, ale také budovat naši vizi. Chceme být lídrem mezi společnostmi poskytujícími financování každodenních potřeb v regionu střední a východní Evropy,“ komentuje Michal Šmída, zakladatel a CEO Twisto.

Prvním zahraničním trhem, kam Twisto s novými investory na palubě příští rok zamíří bude Polsko, kde startup jehož platební služby momentálně využívá okolo 200 tisíc klientů, spustí za podpory ING Bank Śląsk své odložené platby.

twisto-kancelare

Twisto kanceláře v pražském Karlíně

„Strategické partnerství s Twistem jen potvrzuje zájem ING v oblasti vývoje moderních technologií pro e-commerce. Investice do byznysu, který je založen na principu odložených plateb, je součástí strategie ING poskytovat inovativní řešení, která reagují na potřeby zákazníků. Úspěch Twista na českém trhu je nejen potvrzením kompetentnosti celého týmu, ale i výsledkem pochopení přemýšlení současného zákazníka, říká viceprezident ING Bank Śląski, Michał Bolesławski

Mezi další země, kde chce Twisto v dohledné době začít nabízet své služby pak patří: Maďarsko, Slovensko a Bulharsko.

twisto11

Rubriku Startupy podporujíjt-retina