Na Fundlift.cz vstupuje Malá pokladna. Služba na evidenci tržeb, která chce vybrat 2 miliony Kč

malapokld

Se zavedením elektronické evidence tržeb přišla především pro menší obchodníky další administrativní zátěž, pro kterou musí nejen vynaložit nějaké úsili, navíc si ale musí pořídit placené zařízení pro její zpracování. Na trhu jich je nespočet, většinou v řádu několika tisíců korun – na to ale zareagovala česká firma Malá pokladna, která základní řešení přináší za 120 korun měsíčně.

Pokladna pro evidenci je totiž pouze v mobilní aplikaci, s tím, že místo tisknutí klasických paragonů, se využívají speciální předtištěné bločky, které jsou propojeny s elektronickou verzí, na kterou má zákazník kdykoliv přístup. Malá pokladna chce nyní na crowdfundingovém portálu Fundlift.cz vybrat 2 miliony korun, výměnou za 10% úrok s minimální výši investice 5 tisíc korun.

poly1

Přečtěte si takéGoogle reaguje na trend rozšířené reality a spouští bezplatnou databázi 3D objektůGoogle reaguje na trend rozšířené reality a spouští bezplatnou databázi 3D objektů

Za rok fungování si firma získala 1500 registrovaných a zhruba 800 platících zákazníků, kteří vydali na 100 tisíc účtenek. Nové finance by chtěla využít právě na jejich rozšíření, jelikož se blíží 3. a 4. fáze elektronické evidence, která ovlivní svobodnou živnost a řemeslnou výrobu – hlavním cílem Malé pokladny jsou tak menší a středně velké podniky, které za EET nechtějí utrácet mnoho.

Na Fundlift.cz souběžně běží dvě další kampaně, které již dosáhly dohromady na takřka 9 milionů korun. Konkrétně pak výrobce luxusních golfových vozíků Golf Geum Technology, který vybral 1,1 milionu z cílových 5 milionů Kč či výrobce pomůcek pro postižené děti Patron Bohemia s částkou 7,6 milionů z plánovaných 8 (navýšeno z 5 milionů). Před několika dny se také úspěšně uzavřela kampaň automobilky na užitková vozidla ZEBRA Group, která vybrala 8 milionů korun, místo zamýšlených pěti.

golfgeum