Nová aplikace od Amazonu vám díky rozšířené realitě umožní virtuálně umístit produkty ve vaší domácnosti

Filip HouskaFilip Houska

E672D5DA-3C02-4B6C-95C7-21F6E28BC22B
0Zobrazit komentáře

O širokém využití technologie rozšířené reality patrně nemá smysl debatovat. Dá se aplikovat na řadu odvětví, počínaje herním průmyslem a konče u navigací či medicíny. Atraktivní oblastí je i domácnost, kde se angažuje například aplikace IKEA Place, díky níž lze dosazovat virtuální nábytek do domácnosti. A právě na stejný sektor se nově zaměřuje i americký e-commerce gigant Amazon.

Ten svou mobilní aplikaci obohatil o funkci rozšířené reality AR View, na základě které má uživatel možnost si vybrat konkrétní výrobek a umístit jej tam, kam by se teoreticky mohl hodit. Jedná se tedy o vhodnou pomůcku pro všechny, kteří nejprve chtějí zjistit, jak bude produkt na daném místě vypadat.

lets-1

Přečtěte si takéTato aplikace díky umělé inteligenci rapidně zlepší kvalitu vašich fotekTato aplikace díky umělé inteligenci rapidně zlepší kvalitu vašich fotek

Jak už to u rozšířené reality bývá, tak i tady je využití velice pestré. Uživatel může pomocí zadní kamery telefonu vyzkoušet, jak by vypadal toastovač na kuchyňském stole, jaká váza by se hodila do obývacího pokoje, kam umístit křeslo a řadu dalších kombinací s „tisícovkou“ (jak Amazon sám uvádí) nabízených produktů z různých kategorií, které tuto funkci v aplikaci podporují.

AR View však není pro každého, respektive ne každému bude fungovat. Majitelé zařízení s Android jsou zatím odříznuti úplně, jelikož je aplikace dostupná pouze pro iPhony (modely 6s a výše), a to s nutností nejnovější verze iOS 11, která podporuje takzvaný ARKit. Navíc je tato funkce dostupná pouze ve Spojených státech a na podporu zbytku světa se prozatím čeká.

Aplikaci můžete vyzkoušet zde.

Foto: Reprofoto, YouTube