Apple chce během příštích 5 let v USA proinvestovat 350 miliard dolarů

apple-october-2016-exxvent-1

Foto: Apple

Šéf Applu Tim Cook

0Zobrazit komentáře

Na začátku roku jsme se zmínili o tom, že díky schválení novely zákona o převedení prostředků zpět do USA ze zahraničních účtů se sníženou daňovou sazbou, toho spousta firem využije a přepošle si své výdělky do svých amerických entit. Mezi jednou takovou firmou je i Apple, který chce takto převést 252 miliard dolarů, ze kterých mu po dani zbyde přibližně 211 miliard.

Nyní se Apple nechal slyšet, že během příštích 5 let do americké ekonomiky napumpuje kolem 350 miliard dolarů, tedy více než 7,27 bilionů korun. Mezi nejbližšími plány, které by měly přijít zhruba na 55 miliard, je postavení dalšího kampusu (podobného tomu v Cupertinu), otevření dalších datových center, podpora studentů a mimo jiné také najmutí 20 tisíc nových zaměstnanců.

petr_koutny_CEO_BSC

Přečtěte si takéPetr Koutný: Celkový efekt směrnice PSD2 na trh i klienty bude pozitivníPetr Koutný: Celkový efekt směrnice PSD2 na trh i klienty bude pozitivní

Ti se připojí ke stávajícím 84 tisícům pracovníkům, kteří jsou momentálně na americké půdě. Další kampus by pak měl být poháněn energií z obnovitelných zdrojů a vznikat začne ještě letos. Novinky kolem dalšího směřování Applu přivítal i prezident USA Donald Trump, který dlouhodobě usiluje o zvýšení počtu pracovních míst pro Američany, stejně jako o převedení maximálního množství finančních prostředků a investic zpět na americkou půdu.

New-Apple-campus

Kampus Applu v kalifornském Cupertinu.

Foto: Apple Newsroom