Českou alternativní stravu MANA začne po Alze a Amazonu prodávat i Globus

Michal PtáčekMichal Ptáček

mana
0Zobrazit komentáře

Česká společnost Heaven Labs stojící za poměrně kontroverzním fenoménem alternativní práškové stravy MANA, se podařilo získat dalšího významného prodejního partnera. Poté, co toto alternativní jídlo, které někteří lidé berou v podstatě za jediný zdroj svých živin, začal v létě tohoto roku nabízet největší český eshop Alza nebo e-commerce gigant Amazon (platí pouze pro německý a anglický trh), se nyní MANA začne prodávat i v klasických kamenných obchodech Globus a to v sekci Zdravý Svět.

1

Přečtěte si takéJiří Drahoš: V Česku je třeba podpořit i menší podniky a startupy, s regulací kryptoměn bych byl opatrnýJiří Drahoš: V Česku je třeba podpořit i menší podniky a startupy, s regulací kryptoměn bych byl opatrný

V souvislosti s tím má tvůrce práškového nápoje Jakub Krejčík v plánu uvést na trhu nové příchutě, MANA tyčinku a také úplně novou verzi nápoje s názvem Mark 5, která nebude k přípravě vyžadovat přidávání oleje. Ten bude totiž už automaticky součástí MANA prášku.

Obrat 87 milionů Kč

Společnosti Heaven Labs, která MANU vyrábí, byla založena v roce 2014. Následující rok dosáhla na obrat 23 milionů korun, v roce 2016 na 44 milionů Kč a loni na 87 milionů Kč. Firma aktuálně zaměstnává 37 lidí a sídlí v pražské Uhříněvsi, s tím, že 30% prodejů firmy putuje do zahraničí.